POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Hodinky Rolex historie

Luxus, prestiž nebo třeba první voděodolné hodinky na světě – to všechno činí z hodinek Rolex fenomén, který nemá ve světě obdoby a představuje skutečného lídra na tomto poli. Historie firmy Rolex sahá daleko do počátku dvacátého století. Řadí se mezi jedny z těch švýcarských značek, které dokázaly prorazit na zdánlivě nasyceném trhu díky důrazu kladenému na řemeslnou kvalitu a precizním zpracováním.

V kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a postupně vytvářeným kultem značky není divu, že tzv. „rolexky“ dnes představují naprostou klasiku, kterou ve světě vyšší společenské třídy nesmí postrádat jediné zápěstí. Počáteční pozice značky Rolex nebyla jednoduchá v tom smyslu, že k založení došlo „až“ v roce 1910 – z našeho pohledu velice dávno, zároveň však o více než padesát let později než další dnes proslulé luxusní hodinky, jmenovitě Omega nebo IWC, které spatřily světlo světa již v polovině devatenáctého století.

Zakladatelem firmy byl mladý vizionář Hans Wilsdorf, který u své firmy zůstal od počátků více než padesát let a za tu dobu ji nesmírně posunul dopředu. Těžko říct, kam by se společnost bez jeho vedení dostala, nicméně zcela jistě by neušla tak velký kus cesty. Již krátce po svém založení totiž Rolex začal na hodinářském trhu působit doslova revoluci. V devatenáctém století nebylo běžné nosit náramkové hodinky, v módě byly ty kapesní. Rolex šel přímo proti proudu, zcela správně spatřoval budoucnost v praktičtějších náramkových hodinkách a tento risk se vyplatil – přístroje šly rychle na odbyt a firma začala expandovat.

Již v roce 1926 představila značka Rolex historicky první vodotěsné hodinky na světě, známé jako Rolex Oyster. Povzbuzena úspěchem nedlouho poté, v roce 1931, uvedla značka na trh další převratnou novinku – nechala si patentovat první samostatně natahovací mechanismus s věčným rotorem, jehož princip je využíván dodnes. Stejně jako další desítky nestárnoucích modelů z továrny Hanse Wilsdorfa, který zemřel v roce 1960 a zakončil tak svou celoživotní práci zároveň koníček.