Levné šperky online, expedice do 24 hodin. Poštovné nad 2 000 Kč ZDARMA.

Na co si dát pozor při koupi použitého iPhonu

V naší zastavárně vykupujeme a zastavujeme všechny typy mobilních telefonů. Dnes vám chci poradit, na co si dát pozor při koupi použitého iPhonu od firmy Apple. Tyto telefony mají totiž daleko větší zabezpečení. Pokud si tedy telefon nezkontrolujete před koupí, může se stát, že koupíte iPhone, který můžete hodit rovnou do koše. Zde jsou sepsány hlavní problémy, které mohou nastat.

Zakoupený iPhone v zahraničí

Pokud vám někdo nabízí iPhone, který byl zakoupený v zahraničí z největší pravděpodobností byl zakoupen za zvýhodněnou cenu k paušálu. Tento telefon je vázaný na operátora. To znamená, že pokud daný člověk koupil telefon k paušálu bude mít smlouvu třeba na 2 roky. Po dobu 2 let tento telefon nebude možno odblokovat a budete ho moci používat jen se SIM kartou, pro kterou byl určen. Pokud byl telefon zakoupen v Británii nebo Rakousku na jiného operátora vám telefon prostě nepojede. Samozřejmě jde IMEI odblokovat, ale je to finančně náročné a jde odblokovat až po uplynutí vetší části smluvního závazku. Ale nelze se na to spoléhat.

Jak se bránit? V případě, že máte k telefonu krabici, na zadní straně zjistíte, pro který trh byl určen. A pokud vložíte do telefonu svou SIM kartu od českého operátora a telefonem nebude moci volat, je jasné, že je blokován. Doporučuji před koupí do telefonu vložit českou SIM kartu a udělat pomocí počítače obnovení na nový iPhone. Jestli vše půjde jak má, telefon nebude blokován a svůj závazek má ukončený. V opačném případě telefon nekupujte. Odblokování bude finančně náročné a nemusí být 100%-tní, že se to povede.

 

Blokovaný iphone na operátora
Blokovaný iphone na operátora

 

Blokovaný iPhone na iCloud

Při nákupu iPhone, si v nastavení zkontrolujte, zda telefon není blokován na službu „Hledat iPhone“. Tato služba je vázaná na váš účet na iCloudu a slouží pro případ, že vám telefon někdo ukradne. Můžete jej na dálku zablokovat a lokalizovat. Takto blokovaný iPhone vám nepojede s jinou SIM kartou než s tou, která je vázaná k tomuto účtu.

Prosím překontrolujte v nastavená/iCloud/Hledat Iphone. Tam vám prodejce musí tuto blokaci odstranit pomocí hesla, které má na iCloud účet. Jinak tento telefon nebudete moci používat a nebudete moci ho dát do továrního nastavení.

Odblokování účtu iCloudu jde udělat, ale tato služba stojí kolem 2000,-Kč a opět není 100%-tní.

Tip: Apple zveřejnil službu kde si můžete blokování icloud ověřit https://www.icloud.com/activationlock/ Použijte i v případě když kupujete telefon přes internet nechte si předem zaslat IMEI a telefon ověřte.

 

Blokovaný iphone na icloud
Blokovaný iphone na icloud

 

Kradený iPhone

Zda je iPhone kradený, nezjistíte okamžitě. Telefon ještě nějaký čas bude fungovat. Policie tyto telefony blokuje i měsíc po odcizení. Ověřit si zda telefon není kradený můžete podle IMEI přímo na stránkách Policie ČR zde. Takže pokud objednáváte telefon přes bazos.cz a podobně, nechte si zaslat IMEI a to překontrolujte. V opačném případě vám telefon nebude fungovat v České Republice. Za hranicemi ČR, ale pojede bez problémů.

Pokud máte problémy klidně nás kontaktujte na e-mail poradíme.

 • LukášM

  Zdravím,

  mužete mi líp popsat část „Doporučuji před koupí do telefonu vložit českou SIM kartu a udělat pomocí počítače obnovení na nový iPhone.“ jak provedu tu obnovu na nový iphone?

  • Dobrý den, je to mé doporučení. Stalo se mi, že jsem nemohl udělat restore přes pc pokud v něm nebyla simkarta, na, kterou byl vázán telefon. Snad Vám bude tento článek nápomocen.

 • Dobrý den, prosím. Nevyznám se vůbec v nastavení iCloud atd. Je v pořádku, že telefon neí blokovaný na icloud? Děkuji za radu.

 • Viktor

  Dá se odblokovat icloud?

  • Ano jde, ale není to 100%. A dělají to převážně v zahraničí.

 • Tom

  Dobrý den, mám problém se svým Iphonem, který jsem koupil v Anglii, ale není vázán na žádného operátora, přesto mi to píše NEPLATNÁ SIM KARTA. Co s tím?

  • Dobrý den, koupil jste telefon jako nový nebo v bazaru? Zkoušel jste telefon již přihlásit na apple ID? Jsou dvě možnosti, že telefon je blokován na operátora. Nebo je telefon zablokovaný od původního majitele…

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, nejspíše jde o blokaci icloudu. Použijte pro kontrolu tento nástroj: https://www.icloud.com/activationlock/

 • Katka

  Dobrý den, prosím o radu. Našla jsem inzerát, iPhone 5S za 4990,- , ale blokovaný na iCloud. Co to znamená a fungoval by telefon dobře?

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, tento telefon si určitě nekupujte icloud bohužel nejde v 99% odblokovat. To znamená, že si ho koupíte, ale nepojede Vám tam Vaše SIM karta. Tedy Vám bude telefon k ničemu. Tomu odpovídá i cena za 4990,-Kč by jste funkční 5S nekoupila.

 • Teri

  Dobrý den, našla jsem inzerát iPhone 5S za 4000,-. Telefon je v záruce, byl kupován 22.10.2014. Myslíte, že se nejedná o podvod?

  • Miroslav Žák

   Prosím pošlete odkaz podívám se…

 • Tina
  • Miroslav Žák

   Dobrý den, zkusil bych kontaktovat tohoto pána http://mobil.bazos.cz/inzerat/45965997/IPhone-5s-16-gb-jako-novy-zaruka.php cena je slušná. Ať Vám pošle foto záručního listu a fotku kde je vidět IMEI telefonu. Musí IMEI sedět! A určitě by bylo lepší osobní převzetí. Aby jste telefon překontrolovala a spustila ze svojí SIM kartou.

   • matěj

    akorát ten iphone na který jste dal link tak už určitě bude prodaný, jestli ne tak určitě budou s ním nějaké problémy, protože co dobrá cena iphonu tak je tak do 10 min z bazaru prodané :)

 • matěj

  Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jaký máte názor na tento iphone, prej je zablokovaný na t-mobile anglického operátora, ios má prý 7. stav jak nový a ta cena je podle mě celkem dobrá akorát jsem ještě nic neodblokovával a bojím se toho, vím že jsou r-sim ale nevím či to bude fungovat.

 • matěj

  Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jaký máte názor na tento iphone, prej je zablokovaný na t-mobile anglického operátora, ios má prý 7. stav jak nový a ta cena je podle mě celkem dobrá akorát jsem ještě nic neodblokovával a bojím se toho, vím že jsou r-sim ale nevím či to bude fungovat.http://www.sbazar.cz/mtory/detail/10886023-iphone-4s-16g-blokovany-na-operatora-tudis

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, v první řadě chci říci, že iPhone 4S jde koupit v bazaru kolem ceny 3000,-Kč. Proto bych zbytečně neriskoval. Ano někdo Vám jej odblokuje, ale nemusí to být zrovna levné a také nemusí se to povést. Takový telefon bych doporučil na náhradní díly. Pokud hledáte telefon přes internetové bazary vždy preferujte inzeráty ve vašem městě aby jste telefon viděl osobně.

   • matěj

    tak co tento ? http://mobil.bazos.cz/inzerat/47479444/IPhone-5S-16GB.php je ze stejného kraje, mohl bych si pro něho přijet osobně, akorát nevím když je zablokovaný cz a sk operátory ? :)

    • Miroslav Žák

     Pokud je blokovaný na operátory tak je divné, že na CZ a SK zároveň. Mohl být blokován kvůli nezaplacenému paušálu nebo mohl být kradený. Opravdu nevím, ale blokované telefony bych nekupoval jsou to jen starosti navíc a nikdy nemáte 100% jistotu, že pak pojede dobře a navíc kolik bude stát odblokování zda vůbec půjde..

     • matěj

      tak už jsem si našel něco rozumného, není ani zablokovaný, pána bych možná ještě přemluvil na 3500 ale i tak je to podle mě slušná cena. co vy nato ? :)
      http://mobil.bazos.cz/inzerat/47492547/Prodam-iPhone-4S-32GB-BLACK.php

     • Miroslav Žák

      Cena je dobrá, pokud budete posílat poštou nechte si poslat reálné fotky. Dle inzerátu co nabízí pán jde asi o nějaký bazar. Určitě si nechte vystavit účtenku pokud to půjde. Jde o 32GB verzi což je dobrá cena:-)

     • matěj

      tak už nic, pánovi jsem říkal o imei, dal mi ho já že se jen podívu a že bych ho bral a že mu zavolám, když jsem mu zavolal, tak už říkal že si pro něho pojede někdo ./

 • Adam Šišpera

  Zdravím :) Mám dotaz… chci koupit iphone, jenomže paní je z druhé strany republiky… je to velmi slušně vypadající inzerát… nicméně, nemohu si pro telefon přijet osobně, je to moc daleko… Myslíte, že když mi vše předvede po skypu a pak mi to pošle poštou, tak to bude OK? :) – samozřejmě si nechávám zaslat fotky imei a záručáku :)

  Díky za odpověď :)

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, ano tohle vypadá jako ideální varianta. Pokud jste ještě IMEI nezkoušel na blokaci icloud tak určitě vyzkoušejte zde: https://www.icloud.com/activationlock/

 • Matej

  Tak jsem sin ašel tento iphone, mám ho domluvený s prodejkyní, jaký na to máte názor ? http://mobil.bazos.cz/inzerat/47620304/Apple-iPhone-4S-32GB.php

  • Miroslav Žák

   Čeština je v každém iPhone. Zeptal bych se ji opět na IMEI, zda byl používán na českou SIM. Také bych se zeptal zda má krabici a nabíječku a proč píše tři týdny používaný. 4S se už neprodává takže ho musela asi v něměcku koupit v bazaru.. Jinak důležité u 4 a 4S hodně lidem blblo home button tak ten prozkoušet.

 • Niki

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na váš názor na tento inzerát, cena mi přijde vzhledem k verzi IP a kapacitě téměř podezřele nízká. Děkuji http://mobil.bazos.cz/inzerat/47661060/Prodam-novy-iPhone-6.php

  • Miroslav Žák

   Ano cena je extrémně levná. Navíc na záručním listu co je na fotce je napsaný 16GB verze. Nechal bych si to prověřit poslat lepší fotku záručního dokladu + fakturu na kterou to bral v tom T-Mobile. Také zadek krabice kde je také napsané IMEI jako v záručním listu. A rozhodně bych požadoval aby poslal foto přístroje. Taková ta průhledná folie to si může udělat kdokoliv. A navíc musíte vidět, že tam opravdu je:-)

 • Tran Thi Cam Tu

  Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na váš názor na tento inzerát. Chtěla bych se s tou paní sejít, mohl byste mi poradit na co si mám dát pozor?

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, prosím pošlete odkaz.

 • matěj

  Dobrý den, mám najitý iphone 5, za skvělou cenu, jen nevím, jestli ho brát, jelikož jsem se ptal pána a když je tam bílá barva tak jsou tam žluté tečky, viz na tom obrázku http://www.sbazar.cz/esolteric/detail/11251787-prodam-iphone-5-space-grey-16gb-vcetne Chtěl bych se vás zeptat jestli to vypadá ok a jestli třeba ten displej už neodchází či to něco signalizuje, jinak je tam ještě ďolík na krytu telefonu

  • Miroslav Žák

   Určitě nebrat. Už jen ten ďolík je problém. Bylo do toho velkou ranou uhozeno. A displej to snad ani není možné jak může napsat, že na funkčnost nemá vliv. Určitě ne vyhozené peníze!

 • Adéél Voštová

  http://www.sbazar.cz/inzeruji.inzerat/detail/11603250-prodam-novy-iphone-6-64gb-prodam-novy
  dobrý den,chtela jsem se zeptat co rikate na tento inzerat.
  kazdopadne nekoupim jinak nez osobni predani.:-)dekuji voštová

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, inzerát je to zajímavý. Dříve než si dáte schůzku určitě si nechte poslat fotku otevřené krabičky a záručního listu. Hlavně nekupujte jen krabičku a FA, ale otevřete to. Rozhodně tím, že to otevře nic nezkazí.

 • Luke
 • Petra

  dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na tento inzerát. Problém je že si tento mobil nemůžu přebrat osobně a tak.. takže se ptám vás protože si nejsem jistá jestli do toho jít. http://mobil.bazos.cz/inzerat/48796158/Apple-iPhone-5s-16GB.php

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, já bych do toho nešel pokud telefon nebudu držet v ruce. Řeknu Vám důvody:
   1) Telefon nikde nejde vidět zapnutý.
   2) Popis inzerátu je hodně špatný. Když si ho čtu připomíná mi to řeč nějakého puberťáka.. Tedy nedůvěryhodně!
   3) Není na fotce příslušenství, Ani v popisu odkud telefon je dovezen nebo koupeny. Vzhledem k tomu jak píše o blokaci bych tomu i věřil, že bude blokovaný.
   4) Cena je směšně nízká. Průměrně se prodává 6-9tis.
   5) Telefon může být kradený a nebude blokovaný hned, ale třeba až za 4 týdny.

   Nekupovat.

 • Simona Pohanková
  • Miroslav Žák

   Bohužel inzerát již nejede.

 • Markétka Bláhová

  Hezký večer, našla jsem tento inzerát a cena mi přijde velmi nízká, předpokládám správně, že se jedná o nějakou neplechu? Děkuji :) http://jablickar.cz/bazar/iphone/apple-iphone-5s-64gb-gold-odemknout-nove-zapecetene_18615

  • Miroslav Žák

   Odkaz nefunguje.

 • Lucie Nováková

  Dobrý den, poradil byste mi prosím. Našla jsem tenhle inzerát, ale cena se mi zdá strašně nízká. Šel byste do toho? Díky, pěkný den.
  http://jablickar.cz/bazar/iphone/apple-iphone-5s-32gb-gold_18963

  • Miroslav Žák

   Nefunkční.

 • Em Mackoviss

  http://mobil.bazos.cz/inzerat/49720175/iPhone-5S-32GB-perfektni-stav-zaruka-prislusenstvi.php
  Dobrý den,
  co si myslíte o tomto inzerátu?
  Předem děkuji za odpověď.

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, na fotce jde vidět, že vrchní část kolem sluchátka je jako by poškrábaná. Určitě bych si nechal zaslat detailnější fotky toho místa. Cena není špatná. Ale určitě bych ještě překontroloval IMEI, iCloud, SIM atd. aby vše bylo v pořádku.

 • Jarek

  Hodně přínosný článek. Díky

  • Miroslav Žák

   Děkuji.

 • Anezka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o tomto? http://mobil.bazos.cz/inzerat/50479775/Apple-iphone-5-bila-barva-16GB.php
  S pánem mám dohodlé setkání a mohu si telefon prohlídnout a budu mít čas 3 dny na rozmyšlenou. Na co bych si měla dát největší pozor? Zkontroluji imei a icloud, ale je zde napsané, že to nepoznám hned. Děkuji moc!)

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, bohužel pod odkazem je spousta inzerátu. Prosím pošlete ten Vás konkretní. Bojím se toho, že i kdyby byl poskládán z jiných dílu tak to nepoznáte. Záruka od „fyzické osoby“ je v podstatě k ničemu vždy může říci, že jste to udělala vy… Takže na to bych nevsázel. To stejné i na to vyzkoušení 3 dny jsou super, ale pokud na to nemáte doklad je to jen slovo. Ale ovšem nebudu to jen shazovat když to nevidím. Je to o domluvě a jednání.

 • Pavel

  Dobrý den, našel jsem dvě velmi svůdné inzeráty, jen ty ceny jsou velmi podezřelé. Předání by samozřejmě bylo osobní. http://mobil.bazos.cz/inzerat/50087284/iPhone-6-64gb-space-grey.php
  http://mobil.bazos.cz/inzerat/50324969/Apple-iPhone-6-64-gb-silver-v-Zaruce.php
  Děkuji

  • Pavel

   *dva

   • Miroslav Žák
   • Miroslav Žák

    Na druhý inzerát. Cena je nereálná. Ale třeba je ten člověk co to prodává blázen nebo je mu to jedno. Ale jedno je jisté na žádné fotce telefon nejede. Ani krabice nejde vidět. Vyžádal bych foto IMEI na telefonu zapnutém a také na krabici. Překontroloval bych IMEI přes internet a zda není blokován. Pak bych teprve zašel na osobní schůzku. A také bych si vyžádal foto záručního listu a kde byl kupován.

 • Terez

  Dobrý den, potřebovala bych poradit. Zakoupila jsem iPhone 5S v Česku přes ElectroWold (a jestli jsem dobre pochopila ze všech článku tak teda blokovany nebyl) a momentálně mam v něm Českou simku od Vodafone.Teď žiji v UK a chtela bych si do tohoto iPhone dat UK simku.Otazka zní:bude mi ten telefon normalne fungovat?Muzu do nej bez problému dat UK sim a vse bude ok?
  Diky za odpověď!

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, ano telefon by měl fungovat. Maximálně budete muset vaši novou SIM autorizovat pro tento iPhone. Jinak vše bude OK.

   • Terez

    Dekuji za odpověď. A popřípadě kdybych musela simku autorizovat,jak na to? Vubec se v těchto věcech nevyznám. Diky

 • Milan

  Dobrý den chtěl bych se zeptat na tenhle odkaz,jestli koupit nebo ne? http://www.sbazar.cz/jakub.solomon1/detail/12925433-prodam-uplne-novy-iphone-6-16gb-zlaty
  Předem vám velice děkuji za odpověd

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, ano tomuto inzerátu není co vytknout. Snad jen o trošku nižší cenu. Ale ne vypadá to seriozně a ten pán ví co prodává. Ušetříte cca 1500kč od alzy. Takže dobrý když se jedná o nový kus.

 • Martina Š.

  Dobrý den chtěla bych si koupit svůj první iphone, tak trochu tápu v tom, na co si dát pozor a jak poznat, že se jedná o podvod, kromě inzerátu s uvedenou směšnou ceny jako například 10 000,- za úplně nový telefon apod. Co si myslíte o tomto inzerátu? http://jablickar.cz/bazar/iphone/iphone-6-128gb-gold-a-silver_20885 Na co se případně prodávajícího zeptat, abych se ujistila, že se jedná opravdu o solidní nabídku? Předem děkuji za odpověď

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, děkuji za dotaz. Bohužel již dva dny čekám a odkaz na iphone co chcete koupit mi nejede. Ale to není úplně zásadní.

   Důležité je:

   1 – Kontrola IMEI zda není blokované na icloudu a nebo není kradené. Můžete kontrolovat přímo zde: https://www.icloud.com/activationlock/
   2 – Provést kontrolu vložením vlastní SIM karty do telefonu a zkusit si zavolat zda není telefon blokovaný na SIM a zda není poškozené sluchátko a mikrofon.
   3 – Zaměřil bych se na telefony v záruce s českým záručním listem. Kde máte jistotu, že byl koupen v ČR a není dovezen ze zahraničí kde by mohl být blokován.
   4 – Kontrola krabičky, příslušenství zda je originální. Najít si na internetu fotku jak by mělo vypadat není problém.

   Snad Vám to pomůže při výběru a koupíte dobře.

 • Adéla Průšová

  Dobrý den ,chtěla bych se zeptat na tento odkaz http://mobil.avizo.cz/apple-iphone-5s-10988969.html co si o tom myslíte zda koupit nebo ne :) děkuji za odpověď :)

  • Miroslav Žák

   Inzerát nevypadá zle. Nechte si poslat fotku kde bude vidět záruční list a na něm IMEI, také krabičku kde je vidět IMEI a také telefon zapnutý a na něm IMEI tak ať to můžete srovnat. Také poslat fotku, že není přihlášen icloud. Prostě ať máte jistotu, že to nebude blokované.

 • Kateřina

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se opravdu jedná iPhone a jestli koupit nebo ne http://mobily.hyperinzerce.cz/mobilni-telefony-apple/inzerat/11293970-iphone-6s-64gb-nabidka/#.VmQ1Nb1Nwwg děkuji za odpověď.

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, určitě bych nebral. A proč? 1: Inzerát je napsaný tak, že je hned jasné, že jde o podvod. 2: Cena je až nesmyslná. Vždyť nový stojí 23 tis. 3: Inzerát je na hyperinzerci od 18.11. pokud by byl pravý první člověk bych ho koupil hned.

   Takže nedoporučuji.

 • Nina Finch

  Dobrý den,kde sa da odblokovat i pohne za poplatok?

 • Shirin Tehrany

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda byste věřil této nabídce?
  http://mobil.bazos.cz/inzerat/56380590/Novy-iPhone-6-64GB-grey.php

  • Miroslav Žák

   Vypadá to dobře. Nechal bych si poslat více fotek + záruční list. Pokud sám prodejce nabízí kupní smlouvu určitě bych ji bral také.

 • Tenkrát

  Dobrý den, je možné odblokovat iPhone 6 který je přihlášen na iCloud. ? A kolik by to stálo, nejlépe to udělat online. děkuji

  • Miroslav Žák

   Bohužel momentálně nevím o žádné 100%.

 • Jarda

  Mám dotaz kamarád našel v Německu iPhone 5s je německého majitele bude blokovány i v ČR? Icloud je už imei označena jako ztraceny dík za info

  • Miroslav Žák

   Takový telefon jde používat jen offline. Jak bude připojen do internetu bude blokován pokud již není. Můžete ho vrátit majiteli a třeba Vám dá velké nálezné. Nebo ho prodat na náhradní díly.

 • Denisa

  Dobrý den, chci se zeptat, jestli byste šel do této nabídky? http://www.sbazar.cz/romana.vysocka/detail/14961156-iphone-6-se-zarukou-16-gb-ve

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, ano vypadá to dobře. Jen bych si nechal poslat foto záruky abych věděl do kdy je a u koho. Taky screen zapnutého telefonu, fotku přední části telefonu.

   • Denisa

    Toto mi poslala slečna :) a děkuji za odpověď

    • Miroslav Žák

     Super telefon má na sobě i plastovou folii kdyby spadl nerozbije se hned displej. Folie má hodnotu cca 700,-Kč. Pokud Vám poslala i jiné fotky jako IMEI, ZÁRUČNÍ LIST, KRABIČKU. Tak nevidím důvod proč ne.

 • Jitka

  Dobrý den, zvažuji koupi telefonu Iphone 5s a zaujala mě tato nabídka. Mohl byste mi,prosím,poradit,co si o ní myslíte? Děkuji moc za radu. Jitka

  http://mobil.bazos.cz/inzerat/56706151/Novy-iPhone-6-64GB-grey.php

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, jde o klasický inzerát kdy uživatel nenapíše žádné informace o telefonu nedá pořádné fotky a ještě má telefony zabalené v té streč folii, kterou si může každý krabičku zabalit i doma. Takže potřebujete toto:

   1) Foto rozbaleného telefonu, krabice je Vám k ničemu. Plus foto IMEI na krabici. (pokud Vám bude říkat, že je nový a nerozbalený tudiž ho nebude rozbalovat. Tak na tom trvejte folie neznamená nic! A může se stát, že to i prodejce někde levně koupil a sám neví co je uvnitř.)

   2) Foto záruky ať víte kde ji budete mít.
   3) Cena j v pohodě.
   4) Doporučuji si napsat kupní smlouvu. Na googlu jich je moc.

 • Jan

  Dobrý den, nikdy jsem nic nekupoval přes sbazar a tak nejsem moc důvěřivý. Našel jsem tuto nabídku –> http://www.sbazar.cz/renatakalouskova/detail/16299771-prodam-plne-funkcni-zanovni-iphone-6s-64gb
  co všechno bych si měl najít a zjistit ? není to podezřele nízká cena ?
  děkuji za odpověď

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, bohužel mi nefunguje odkaz. Prosím pošlete ho znovu nebo se podívejte zda funguje. Děkuji.

 • Marek

  Dobrý den, chci si pořídit údajně nový a nerozbalený iPhone 6s za cenu 15 000,- . Naštěstí majitel bydlí nedaleko a tak není těžké se přesvědčit o padělku. Avšak se v inzerátu píše, že je mobil od operátora. Mám to chápat tak, že já osobně bych musel platit nějaké peníze kvůli smlouvě nebo tak něco? A půjde mi do něj SIM karta od jiného operátora? Inzerát je zde: http://mobil.bazos.cz/inzerat/59777595/IPHONE-6S-SPACE-GREY-NOVY.php a ještě podobný zde: http://mobil.bazos.cz/inzerat/59777595/IPHONE-6S-SPACE-GREY-NOVY.php Děkuji za odpověď.

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, toto je běžná praxe. Spousta lidí platí vysoký paušál, protože moc telefonují nebo pod sebou mají rodinu, firmu. A potom si mohou koupit za zvýhodněnou cenu telefon. Který ovšem nepotřebují a raději ho prodají dále se ziskem. Takže se ničeho bát nemusíte. Jen si na místě telefon rozbalte:-) SIM karta se neblokuje již dlouho takže můžete používat jakéhokoliv operátora.

 • Tomáš Obranec

  co říkáte na tohle
  není to podvod?
  http://www.bazar.cz/xad7547359-iphone-6s-64gb-silver.aspx

 • Sabina

  https://www.sbazar.cz/tomaskrtek/detail/18080387-iphone-6-16gb-na-dily-provider-lock-icloud
  Dobrý den, co říkáte na tento inzerát? je to pouze zablokovaná sim? Dá se to odblokovat? podle imei to telefon normálně našlo.

  Děkuji

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, telefon je blokován na jiného operátora = tento telefon někdo koupil na paušál třeba v anglii a uzavřel smlouvu třeba na 2 roky a po tu dobu je telefon zablokován jen na jeho sim. Odblokování je nejisté a drahé spíše bych vybral telefon za normální bazarovou cenu. Vše pod cennou má háček.

 • Barbora Pešková

  Dobrý den,
  co si prosím myslíte o inzerátu: https://mobil.bazos.cz/inzerat/63994298/iPhone-5-64gb.php
  Cena se mi zdá nízká. IMEI pán prý zašle až se dostane domů…
  Mockrát děkuji i za pěkný článek!
  S pozdravem,
  Pešková

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, na první pohled vypadá inzerát tak jak má. Dokonce má pán prodejce kladné hodnocení na bazosi. Pokud si předem překontrolujete IMEI a telefon si osobně předáte myslím, že to může být dobrý obchod.

 • David

  Dobrý den, pokud je telefon zakoupen v USA, ale podle IMEI contract již vypršel, je to ok?

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, ano tak to bude v pořádku. Ale první než telefon koupíte vyzkoušejte simkartu.

 • Sabča

  Dobrý den , co říkate na tenhle inzerat ? Nezdá se mi ta cena nějak moc levná

  https://mobil.bazos.cz/inzerat/67991812/Apple-iPhone-5S-16GB-Gold.php

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, prosím pošlete konkrétní inzerát. Odkaz vede na výpis inzerátu a nevím na jaký se mám dívat.

 • Sára

  Dobrý den, prosím co říkáte na tento inzerát? není ta cena moc levná?
  http://www.bazar.cz/xad7679294-prodam-iphone-6s-rose-64gb-jako-novy.aspx

  případně jěště sem našla tento, ale to už je nejspíš moc podezřelé.. co myslíte?
  http://www.bazar.cz/xad7679792-apple-iphone-6s-plus-64gb.aspx

 • Róbert
  • Miroslav Žák

   Dobrý den, první inzerát má poškození na zadní straně dole ten bych nebral. Druhý inzerát nemá reálné foto ten bych nebral, ale poslední inzerát https://mobil.bazos.cz/inzerat/69428087/iPhone-5s-silver–16-GB.php vypadá v pořádku. Nechte si poslat foto kde je telefon zapnutý a jde vidět IMEI tak i příslušenství jako krabice na které půjde také vidět IMEI, které bude souhlasit s tím co uvidíte na telefonu.

 • Tanja

  Dobrý den,

  na sbazaru se nabízí tento iphone:
  https://www.sbazar.cz/Gargy/detail/20955028-apple-iphone-6-64gb-space-gray
  chtěla jsem se zeptat, zda nefunkční Touch ID ( které by se nepoužívalo) má nějaké skryté vady a nadále bude mít vliv na fungování telefonu.
  Děkuji

  • Miroslav Žák

   Díval jsem se na inzerát a je tam uvedeno, že již neplatí. Ale pokud nefunguje Touch ID je to známka, že bylo na telefonu něco měněno. Často lidi mění lcd za neoriginální a tam je kvalita obrazu hodně špatná. Rozhodně pro příště pokud něco na telefonu nefunguje buď se na něm něco měnilo nebo může mít i jiné skyté vady. Na internetu je nabídek opravdu mnoho a nemá cenu riskovat, že koupíte špatný iphone…

 • Jenn

  Dobrý den. Když je na iPhone 6 plus zablokovaný iCloud účet.. dá se mobil používat pouze na fotografie? Chci tento typ pouze na focení a natáčení videí, na nic jiného.. a s iPhone nemám zkušenosti. Děkuji

  • Miroslav Žák

   Ano, ale jen v případě, že telefon nepřipojíte na wi-fi nebo nevložíte do telefonu SIM-kartu. Jak tak učiníte telefon se zablokuje a odešle zprávu o své poloze. Pokud je již telefon blokován tak nejde používat vůbec.

 • Lukáš

  Zdravím slyšel jsem takovou ptákovinu ale radši se zeptám kdyby to byla pravda prý kdyz bych si koupil někde na bazaru dysplay a dal bych ho do telefonu a ten dysplay by byl z kradeného telefonu tak by me mohla navštívit policie ptám se proto ze mi práskl a chtel bych si pořídit novej a vyměnít a byl bych nerad kdyby me navštívila policie ze mam součástky z kradeneho telefonu a vzali mi telefon :D

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, pokud koupíte někde displej tak to nejde zjistit jestli byl kradený nebo ne. A nikdo k Vám nepřijde. Takže se nemusíte bát.

 • Lucy

  Dobrý den, můžu se zeptat co si myslíte o tomto inzerátu? :) https://mobil.bazos.cz/inzerat/72008395/Apple-iPhone-6-plus-64GB.php

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, tento inzerát vypadá dobře. Pokud si jej budete vyzvedávat osobně první zkuste vložit svoji SIM-kartu a vyzkoušet volání a podívejte se zda je icloud odhlášen.

 • Sára

  Dobrý den . Mám takový problém . Má dcera si ke svým narozeninám vybrala právě mobilní telefon od Applu. Rozhodla jsem koupit použitý ,protože za nový bych se pěkně plácla přes kapsu . :) Proto mohla bych poprosit o radu ? :))
  Zde vám posílám nějaké odkaz cena mi přijde až moc levná : http://mobily.hyperinzerce.cz/mobilni-telefony-apple/inzerat/12717748-apple-iphone-6s-plus-64gb-nabidka-praha-1/
  Nemohl byste mi poslat nějaký věrný odkaz na Iphone 6s Gold ? Děkuji za každou odpověd :)

  • Miroslav Žák

   Dobrý den, ano cena je výhodná. Doporučuji aby jste napsala prodejci aby Vám poslal více fotek telefonu i jak je zapnutý a jde na něm vidět IMEI kód telefonu. Ale radši bych vybíral telefon v záruce klidně za vyšší cenu. Nebo zašel do bazaru ve Vašem místě bydliště a tam si z případné nabídky vybral a telefon odzkoušel. Kupovat telefon přes inzerát je nejlepší když si pro telefon osobně přijedete a máte možnost tam vložit svoji SIM nebo si vzít někoho kdo má více zkušeností.

 • Denisa

  http://mobily.hyperinzerce.cz/mobilni-telefony-apple/inzerat/12107997-apple-iphone-64-gb-6s-ruzove-zlato-odemceny-nabi
  Dobrý den , našla jsem tehle inzerát a chtěla bych ověřit ,jetli to není podvod . Děkuji a přeji hezký den

  • Miroslav Žák

   V případě, že v inzerátu je nabízeno více telefonu dotazoval kde telefony byly zakoupeny a proč je prodává? Zda nejsou na splátky nebo z nějakého programu jako má třeba alza. Spíše bych hledal telefon, který bude mít fakturu nebo prodejní doklad, kde je jasné, za jakých podmínek byl telefon zakoupen.

 • Annna Hejhalová

  Dobrý den jaká je to (firma) stránka kde se dá odblokovat iclpud můj kamarád ho zapomněl , problém je v tom , že si ho nekoupil od applu nebo takhle někde jinde proto je nemůže poprosit o opravu