POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Na co si dát pozor při koupi použitého iPhonu

V naší zastavárně vykupujeme a zastavujeme všechny typy mobilních telefonů. Dnes vám chci poradit, na co si dát pozor při koupi použitého iPhonu od firmy Apple. Tyto telefony mají totiž daleko větší zabezpečení. Pokud si tedy telefon nezkontrolujete před koupí, může se stát, že koupíte iPhone, který můžete hodit rovnou do koše. Zde jsou sepsány hlavní problémy, které mohou nastat.

Zakoupený iPhone v zahraničí

Pokud vám někdo nabízí iPhone, který byl zakoupený v zahraničí z největší pravděpodobností byl zakoupen za zvýhodněnou cenu k paušálu. Tento telefon je vázaný na operátora. To znamená, že pokud daný člověk koupil telefon k paušálu bude mít smlouvu třeba na 2 roky. Po dobu 2 let tento telefon nebude možno odblokovat a budete ho moci používat jen se SIM kartou, pro kterou byl určen. Pokud byl telefon zakoupen v Británii nebo Rakousku na jiného operátora vám telefon prostě nepojede. Samozřejmě jde IMEI odblokovat, ale je to finančně náročné a jde odblokovat až po uplynutí vetší části smluvního závazku. Ale nelze se na to spoléhat.

Jak se bránit? V případě, že máte k telefonu krabici, na zadní straně zjistíte, pro který trh byl určen. A pokud vložíte do telefonu svou SIM kartu od českého operátora a telefonem nebude moci volat, je jasné, že je blokován. Doporučuji před koupí do telefonu vložit českou SIM kartu a udělat pomocí počítače obnovení na nový iPhone. Jestli vše půjde jak má, telefon nebude blokován a svůj závazek má ukončený. V opačném případě telefon nekupujte. Odblokování bude finančně náročné a nemusí být 100%-tní, že se to povede.

 

Blokovaný iphone na operátora
Blokovaný iphone na operátora

 

Blokovaný iPhone na iCloud

Při nákupu iPhone, si v nastavení zkontrolujte, zda telefon není blokován na službu „Hledat iPhone“. Tato služba je vázaná na váš účet na iCloudu a slouží pro případ, že vám telefon někdo ukradne. Můžete jej na dálku zablokovat a lokalizovat. Takto blokovaný iPhone vám nepojede s jinou SIM kartou než s tou, která je vázaná k tomuto účtu.

Prosím překontrolujte v nastavená/iCloud/Hledat Iphone. Tam vám prodejce musí tuto blokaci odstranit pomocí hesla, které má na iCloud účet. Jinak tento telefon nebudete moci používat a nebudete moci ho dát do továrního nastavení.

Odblokování účtu iCloudu jde udělat, ale tato služba stojí kolem 2000,-Kč a opět není 100%-tní.

Tip: Apple zveřejnil službu kde si můžete blokování icloud ověřit https://www.icloud.com/activationlock/ Použijte i v případě když kupujete telefon přes internet nechte si předem zaslat IMEI a telefon ověřte.

 

Blokovaný iphone na icloud
Blokovaný iphone na icloud

 

Kradený iPhone

Zda je iPhone kradený, nezjistíte okamžitě. Telefon ještě nějaký čas bude fungovat. Policie tyto telefony blokuje i měsíc po odcizení. Ověřit si zda telefon není kradený můžete podle IMEI přímo na stránkách Policie ČR zde. Takže pokud objednáváte telefon přes bazos.cz a podobně, nechte si zaslat IMEI a to překontrolujte. V opačném případě vám telefon nebude fungovat v České Republice. Za hranicemi ČR, ale pojede bez problémů.

Pokud máte problémy klidně nás kontaktujte na e-mail poradíme.