POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

IWC Schaffhausen – historie

Na světě existuje jen hrstka společností, které se mohou označit hrdým titulem „výrobce luxusních hodinek“. Většina z nich sídlí ve Švýcarsku, které je kvalitním hodinářstvím proslulé od pradávna. Jednou z těchto společností je ta s názvem International Watch Company (IWC Schaffhausen), založena ve druhé polovině devatenáctého století a dodnes patřící mezi světovou špičku.

Anglický název firmy není náhodný. Za jejím založením totiž stojí muž amerického občanství, bostonský strojař a hodinář Florentine Ariosto Jones. Třebaže býval ředitelem tehdy vůbec největší americké továrny na hodinky (dnes již neexistující E. Howard & Co.), jeho ambice sahaly ještě dál. Jones toužil po vlastním podnikání, a tak v roce 1868 přesídlil do Švýcarska a zde založil vlastní firmu International Watch Company. Jones si byl vědom toho, že jeho firma bude produkovat kvalitní výrobky a nebál se místní konkurence na již stabilním trhu.

V hodinkách se snoubila americká technologie a preciznost švýcarského hodinářského umění. A jeho risk se vyplatil. Ve víru průmyslové revoluce, která tehdy hýbala Evropou, se Jones setkal s inženýrem J. H. Moserem, který se zabýval vodní energií a na jejím principu pomohl Jonesovi postavit první továrnu IWC Schaffhausen ve švýcarském Schaffhausenu. Její kapacita však brzy přestala stačit, neboť hodinky začaly jít nad očekávání dobře na odbyt a Jones musel rozšiřovat výrobní prostor do dalších budov. Nadále využíval hydroelektrický pohon, což mu významně usnadňovala řeka Rýn protékající městem.

Továrna IWC Schaffhausen se na svou dobu prezentovala velice moderně a do svých výrobků aplikovala nejmodernější technologie. Například v roce 1885 uvedla na trh své první hodinky s digitálním displejem. V roce 1888 pak začaly Jonesovy továrny systematicky využívat elektrickou energii pro výrobu, což napomohlo ke zrychlení a automatizaci procesu výroby. Dnes náleží firma IWC mezi špičku na světovém trhu s luxusními hodinkami a je považována za jednu z nejuznávanějších i mezi odborníky.