POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

V čem jsou lepší kamenné bazary než nákup přes inzeráty?

V médiích se nedávno objevila zpráva, že lidé čím dál více začínají nakupovat v bazaru než v obchodech. Bazary mají spoustu výhod a kromě nižší ceny výrobku jde i o sortiment, který tam najdete. Může to být starší model elektroniky, na který jste zvyklí a v obchodě ho už neseženete. Ale jsou zde i nejnovější novinky.

Setkávám se i s opravdovými perlami jako je originál zabalený Sony video rekordér v naprostém top-stavu, jako byste jej koupily před deseti lety. A věřte spousta lidí stále vlastní nemalé množství video kazet. Proto mám vždy radost, když přijde zákazník, který takové video hledá již dlouho.

V kamenném bazaru jsou věci vyzkoušené a garance ze strany bazaru na funkčnost je standardem. Přes internet často zákazníci nevědí, zda je výrobek v pořádku, není vyzkoušen od odborníka, ale ani sám nakupující ho nemůže vyzkoušet. Často zbudou jen oči pro pláč, když v balíčku nakupující najde nefunkční mobilní telefon a podobně. Na internetu je daleko větší riziko nákupu vadného zboží, než u nákupu v kamenném bazaru, kde máte garanci, že obchodník zboží vyzkoušel. Máte možnost od koupě odstoupit, pokud zjistíte, že něco není v pořádku (skrytá závada, kterou jste na prodejně nemohli zjistit). Stanovenou doba na vyzkoušení vždy určuje sám bazar. Doba se tedy může lišit. Jde také o ochranu bazaru, aby si zákazník nekoupil bourací kladivo, které použije přes víkend na baráku a poté ho půjde vrátit. Vždy musí jít o prokazatelnou závadu.

Další výhoda je prodejní doklad, který si můžete dát do účetnictví. Šetřit peníze můžete i své firmě.  A to rozhodně stojí za zvážení.  Bazar také musí garantovat, že nejde o zboží z trestné činnosti. Při jakémkoliv výkupu bazar ověřuje identitu prodávajícího a ten svým podpisem stvrzuje, že zboží nepochází z trestné činnosti.

Pokud uvažujete o nákupu zboží z druhé ruky, nejprve se podívejte do bazarů ve svém městě, třeba tam najdete to, co hledáte. Budete tak mít větší garanci než u nákupu na internetu, kde opravdu nevíte, kdo stojí na druhé straně inzerátu.  Zda se náhodou nejedná o podvodníka nebo zloděje.