POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Jak poznat kopii samsung galaxy s5

Už vám někdo nabízel na ulici ke koupi mobilní telefon? A byl to třeba úplně nový samsung galaxy S5 nebo samsung galaxy NOTE 3? NEKUPUJTE! Za poslední měsíc jsem se setkal hned s několika kopiemi těchto telefonů v různých kvalitách. Dnes vám popíšu jak poznat kopii „fake“ na první pohled. Ukážu fotky jedné hodně nepovedené kopie samsungu galaxy S5…

První vám popíšu případ, ke kterému nemám bohužel fotografie. Ale pro představu to bude stačit. Snad každému musí být jasné, že mobilní telefon, který stojí nad 10 tis korun nemůže koupit na ulici za 3-4tisíce? Ano jde o podvod a nekvalitní kopii. V mém případě jde o lepší padělek samsungu galaxy S5.

Telefon je zabalen v originální krabičce. V takové jaké opravdu používá i samsung. U telefonu je i nové originální příslušenství a návod. Takže po této stránce je vše na první pohled v pořádku. Následuje první zapnutí a pocity. Displej po zapnutí zobrazí logo androidu, už začínám bystřit. Ve většině případů se zobrazuje logo společnosti a modelu nebo logo operátora. Jedeme dál…

Padělek kopie samsung s5

Po načtení jde vidět malé rozlišení displeje, ale upozorňuji, že si toho běžný uživatel nemusí na první pohled všimnout. Nejrychlejší způsob jak zjistit kopii „fake“ je displej a fotoaparát. Zapínám a fotím už sice tuším, ale tohle musím vidět. Ano jak jsem čekal fotoaparát může mít rozlišení cca 1,3MPx a vypadá to opravdu hrozivě.

Následují další prvky, prosvítá displej konektorem jacka, tlačítko pro otisk prstu je vystouplé a naprosto jiné jako u originálu. Přední kamera je téměř neviditelná. Systém android je upravený a jiný než u originálu. Také baterka má jiný rozměr, popisky pod baterkou vypadají jinak. Celkové telefon působí nekvalitně plastově a je poměrně lehký.


Doufám, že tento rychlý přehled vám pomůže se aspoň trochu orientovat a rozlišit padělanou kopii. Nejde o test do hloubky to jsem ani nechtěl. Spíš se podělit o zkušenosti a možná někomu pomoci ušetřit nějakou tu korunu.