POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Zlínský kraj po svých nebo na kole

Relaxace na Valašsku aneb Zlínský kraj po svých nebo na kole

Léto je v plném proudu, teploty dosahují tropických hodnot, proto bychom neměli sedět doma, ale vyrazit někam na výlet. Stále nemáte tip kam se podívat? Máme pro Vás pár rad na skvělou zábavu pro celou rodinu. Jedním z nich jsou Velké Karlovice, malebná podhorská obec přímo u česko-slovenské hranice, která je v zimě vyhlášena lyžařským střediskem a v létě rájem turistů i cyklistů. Lákadlem jsou termální bazény Wellness Horal se slanou vodou, která je vyhřívaná na 36 °C.  Vyrazit můžete na Kulíškovu naučnou stezku o délce 2,5 km, na níž Vám bude průvodcem vzácný druh sovy hnízdící právě tady. Novinkou letošního roku je celoročně přístupná rozhledna Miloňová, která se nachází na vrcholu ve výšce 846 metrů nad mořem. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky, kteří ocení Bike park Kyčerka a Karlovské muzeum.

Zážitky pro všechny smysly

První takzvaná cyklodálnice „C1“, je vyhledávanou novinkou všech, kteří si rádi dávají do těla v pěkné krajině, známá také jako cyklostezka Bečva. Trasa je dlouhá celkem 160 km a začíná od pramenů řek Vsetínské a Rožnovské Bečvy, vede vesnicemi přes města až po jejich soutok ve Valašském Meziříčí a dále pokračuje až do míst, kde se Bečva vlévá do řeky Moravy. Úseky jsou vedeny po nově vybudovaných úsecích, kde nepotkáte auto, naopak máte možnost si vychutnávat okolní krajinu a historická místa.

Naopak krásy Slovácka objevíte při slavných folklorních slavnostech a popíjení zdejšího lahodného vína. Zapomenout nesmíme také na Chřiby a Bílé Karpaty, jejichž přírodní úkazy můžeme spatřit při túrách, ale také jízdou na kole. Po namáhavém výšlapu se nabízí romantická plavba po Baťově kanálu. Tajemné záchvěvy na významném archeologickém místě Modrá, která se nachází asi 7 km od Uherského hradiště a je tvořena převážně stavbami z 9. století, nenechá nikoho klidným. Neotálejte a přijďte si vybrat svůj dopravní prostředek…

bazar