POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Je zlato stále bezpečnou investicí?

Z historického hlediska byly ceny zlata ovlivněny určitými tržními podmínkami. Jak americká ekonomika pomaleji rostla, a úrokové sazby klesaly, většina expertů očekávala, že ceny zlata půjdou rapidně nahoru a investoři opustí riskantní trhy. Avšak očekávaný vysoký nárůst ceny zlata nikdy nenastal, a tak bylo mnoho lidí v průmyslu nuceno přehodnotit místo zlata ve svém portfoliu.

Navzdory nedávným trendům na trhu a mnohým spekulacím ze strany finančních analytiků, zda je zlato ještě stále bezpečnou komoditou k investicím, existuje zde mnoho důvodů, proč zlato čeká světlá budoucnost.

Proč je zlato stále ještě chytrou volbou pro investice?

Největší překážkou žlutého kovu byl naprostý nedostatek inflace poté, co Federální rezervní systém zavedl svůj Systém kvantitativního uvolňování s cílem stimulovat ekonomiku. Většina odborníků je tímto jevem doposud zmatena a i nadále vydává prohlášení, že inflace může ještě kdykoliv nastat.

Hyperinflace přichází

Ron Paul nedávno varoval investory, že americkou ekonomiku čekají velké změny. Věří, že Systém kvantitativního uvolňování vytvoří další ekonomickou bublinu. Obává se, že inflace, které jsme se snažili vyhnout, se nakonec stejně projeví a nebude to pro nás vůbec dobré. Pokud by měl Paul pravdu, hyperinflace by mohla znamenat zkázu pro americký dolar. Tím pádem by pak bylo fyzické zlato velmi atraktivní investicí. Fyzické zlato je možné zakoupit v několika formách od zlatých cihel, slitků až po mince. Fyzickému zlatu se také jinak říká investiční zlato.

Zvýšená poptávka po fyzickém zlatu

Dalším důvodem, proč má zlato světlou budoucnost je zvýšená fyzická poptávka z Indie a Číny, které tvoří téměř polovinu světového trhu pro zlato. Podle Wall Street Journal, velcí indičtí a čínští investoři nedávno zvýšili nákup fyzického zlata.

Velké finanční firmy nakupují zlato

Nedávná zpráva z magazínu Seeking Alpha uvádí, že Goldman Sachs a HSBC, dva z největších světových hráčů na trhu s komoditami v poslední době udělali velké nákupy fyzického zlata. Obě tyto finanční společnosti investují miliony dolarů do výzkumu a určitě vědí něco, co my ne. Takže je otázkou, co tyto společnosti vědí a proč nakoupily takové obrovské množství zlata?

Zdá se jasné, že ekonomické problémy v dohledné době nezmizí a je zde mnoho náznaků, že předtím, než se věci zlepší, čekají nás ještě špatné časy. Fyzické zlato v portfoliu se ale znovu může ukázat jako bezpečná investice.