POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Zlaté náramky

Zaměřujeme se na kvalitní šperky, které mají své osobité kouzlo a kvalitu zpracování. A proto každý týden přidáváme na naše stránky vybrané zlaté šperky. Cena je výrazně levnější než u prodejců ve zlatnictví. Dnes Vám přinášíme zlaté náramky. V naší zastavárně si můžete všechny šperky prohlédnout a vyzkoušet.

Historie náramků: Nejstarší zmínky o náramcích pocházejí z doby asi 2500 př. n. l. z území starověké říše Summerů. Ženy je zde nosily, samozřejmě i s ostatními šperky, jako důkaz bohatství svých manželů. Znamenaly zde tedy společenské postavení, ale často také vyjadřovaly názory nositelů. Oblíbené byly po několik staletí, od řeckých bojovníků, kteří nosili kožené náramky zdobené kousky zlatapřes egyptské kněží a faraony. A jejich obliba se dochovala i do dob dnešních. S tím jak popularita náramků stoupala, měnily se i materiály, ze kterých byly tyto šperky vyráběny. Vše začalo od přírodních materiálů, až se přešlo ke zpracování různých druhů kovů.

V dnešní době už snad nenajdeme typ materiálu, ze kterého by náramek nebyl vyroben. Velké oblibě se těší náramky silikonové, korálkové, akrylové a mnoho dalších. Dnes znamenají náramky nejen módní doplněk, ale i snadno vyjadřují názory nositelů nebo příslušnost k určité skupině. Jak sami vidíte, tak od starověku se prapůvodní záměr pro nošení náramků moc nezměnil.