POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak zjistíte hodnotu svých zlatých mincí?

Stejně, jako byste neprodali své auto, aniž byste věděli, kolik za něj můžete dostat, tak i v případě prodeje své zlaté mince byste měli předem pečlivě určit hodnotu své mince před prodejem.

Vyhledejte si aktuální cenu zlata

Pokud jste náhodou měli štěstí a koupili jste si zlato před jeho prudkým nárůstem hodnoty v průběhu roku 1970, pak máte nyní vyhráno. Od té doby vzrostla hodnota tohoto drahého kovu na více než třicetinásobek původní hodnoty za jednu generaci. Při pohledu na svou kolekci zlatých mincí tak víte, že bez ohledu na individuální hodnoty mincí, každá z nich má cenu přinejmenším současné tržní ceny zlata.

Zjistěte si aktuální váhu vaší zlaté mince

Pokud jste slyšeli výraz čtrnácti nebo čtyřiadvacetikarátové zlato, pak možná poznáte rozdíl v konzistenci a kvalitě zlata. Když prodáváte zlato, můžete při prodeji zohlednit jeho čistotu stejně jako jeho hmotnost. Čím více se mince blíží k 100 % obsahu zlata, tím vyšší je její hodnota.

Jedna z možností, jak ocenit zlatou minci při prodeji, je začít se skutečnou hmotností zlata. Ta se určí jako surová hmotnost vynásobená čistotou zlata. Je velmi snadné minci zvážit                   (kuchyňská váha v pohodě postačí), i když normální prodejce zlata bude používat mnohem přesnější měřítko pro určení přesné váhy mince a to je její čistota. Je nutné si ale uvědomit, že zjištění čistoty zlata v minci vyžaduje podstatně vyšší úsilí. Můžeme se podívat na on-line databázi hodnot mincí a čistoty a vyhledávat podle roku, značky mincovny a stylu mince.

Najděte cenu v Modré knize

Modrá kniha je základní a nezbytná příručka o tom, kde prodávat zlaté mince, protože porovnává velkoobchodní ceny, které používají téměř všichni prodejci mincí.

Najděte cenu v Červené knize

Červená kniha pomáhá stanovit pojistné částky velmi vzácných nebo mimořádně cenných mincí výpočtem konkrétní ceny za jednu minci.

Závěrem

Prodávání svých mincí může být zábavou a vzděláváním zároveň, zejména proto, že mnozí obchodníci a numismatici si chtějí popovídat o konkrétní hodnotě mince nebo ji porovnat s jinými, se kterými již obchodovali. Tím, že předem zjistíte hodnotu mince, můžete poté lépe vyjednat lepší cenu.