POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Zajímavosti o Fujifilm

Už jsme si zvykli na to, že z Japonska pochází poměrně vysoký počet firem, které patří mezi světovou technologickou špičku. Jedním z typických příkladů je oblast fotografování. Firmy jako Canon, Nikon nebo Olympus jsou dnes známy po celém světě a nepřestávají přicházet na trh s novinkami a inovacemi stávajících produktů. Ale ve výčtu japonských fotografických odborníků by neměla chybět ani další firma, jejíž jméno jistě všichni dobře známe: jde o Fujifilm.

Přinesla hora Fuji štěstí?

Tato dnes již renomovaná společnost spatřila světlo světa v roce 1934, již od počátku se věnovala výrobě fotografického filmu. Název si vypůjčila od známé japonské hory Fuji, a někteří možná dodnes věří, že právě tato mystická a tajuplná hora přinesla zakládajícím podnikatelům štěstí. Fujifilmu se totiž již od počátku dařilo a fotografické filmy se v době, kdy se fotografování teprve rodilo, staly výnosným byznysem. Této činnosti totiž propadalo čím dál více lidí, nejen profesionálů, ale rovněž amatérů z řad obyčejných smrtelníků, kteří si chtěli zpestřit každodenní život a především zachovat vzpomínky na výjimečné situace. Na počátku dvacátého století se černobílé snímky, které věrně kopírovaly reálný obraz, musely vskutku jevit jako malý zázrak.

fujifilmfujifilm_film

Fujifilm dnes

Dnes je japonská společnost Fujifilm s více než osmdesátiletou historií největším výrobcem fotografického filmu na světě. Tuto úctyhodnou pozici si dokáže držet i v době, kdy již digitální fotografie pomalu, ale jistě válcuje tu klasickou. Nebyl by to však Fujifilm, kdyby se nesnažil přinést světu přínos i v jiných oborech. Fujifilm se aktivně angažuje v inovacích z oblasti medicíny, vývoji nových materiálů např. k zobrazení na plochých displejových panelech, laboratorního vybavení ke zpracování fotografií, věnuje se výrobě kancelářských produktů nebo lékařských systémů. Sídlo společnosti se stále nachází v Tokiu, nicméně její vliv sahá bez nadsázky na všechny kontinenty a ovlivnil většinu současných obyvatel planety.

Naše nabídka fotoaparátů zde >>