POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Win to Win kombinace – zlato a IRA

Rok 1974 byl pro USA zlomový. V tomto roce kongresem prošel zákon ERISA, který mimo jiné povolil také založení IRA účtu. IRA je zkratka pro Individual retirement account. To je jakási obdoba spořícího účtu.

Hlavní myšlenkou bylo poskytnout nástroj k podpoře dlouhodobého spoření. Hlavním nástrojem podpory byly daňové odpočty. Poplatníci si mohli odečíst až 1500 dolarů ze svého základu daně, pokud měli takový účet. K tomuto zákonu bylo samozřejmě přidáno mnoho dodatků, zejména kvůli vývoji cen. Výsledkem je, že Američané mají na IRA účtech k dnešnímu dni kolem 5 bilionů dolarů. Průměrně má každý Američan nad 60 let naspořeno kolem 200 tisíc dolarů.

Američané ale dělají dvě obrovské chyby. První z nich je téměř neodpustitelná, nemít IRA účet a nevytěžit z něj maximum. Někteří si myslí, že si nemohou dovolit spořit, ale ve finále to může být jejich osudová chyba.

Druhá velmi častá chyba je ignorovat příjmy z bezdaňového IRA. Pokud totiž máte příjmy, které nejsou předmětem daně, rostou tyto nezdanitelné příjmy klidně i po celá desetiletí, pokud začnete dost brzy. IRA navíc pomůže rozdělit portfolio a dlouhodobě plánovat.

Diverzifikace

Tato síla IRA je důležitá, protože diverzifikace umožňuje rozložit rizika. Na IRA nemusíte spořit jen peníze, ale i zlato a jiné cenné kovy. Pro zlatý IRA účet je tu speciální regulace, ale přesto dokáže nabídnout velmi zajímavý doplněk. Ve velkém to ukázala finanční krize v roce 2008, kdy se hodnota měn brutálně propadla a ti, kteří měli na IRA účtech zlato, neměli tolik vrásek na čele.

Zatímco méně zkušení investoři sází hlavně na prémiové krátkodobé investice, ti moudřejší cílí na dlouhodobé investice. Zlato je trvalým držitelem hodnoty, a ačkoliv jeho hodnota krátkodobě kolísá, dlouhodobě si hodnotu spolehlivě drží.