POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Využití zlata v ekologii? Ano, je to možné

Zlato je skvělá investice, stejně jako peníze, ale v posledních letech roste i jeho využití v oblasti životního prostředí a energií. V roce 2011 byla představena nová technologie pro využití zlata v ekologii.

Toto zařízení odstraňuje škodliviny z výfukových plynů. Princip spočívá v žáru odolném substrátu s interní strukturou pokrytou malými částečkami zlata. Podle Světové rady zlata výzkum ukázal, že při použití kombinace zlata, platiny a palladia může být dosaženo skvělých výsledků. Ale vyčištění emisí je jen jedním z mnoha způsobů, jak může zlato pomoct životnímu prostředí.

Obnovitelná energie

Zlato je důležitou součástí ve vývoji zdrojů obnovitelné energie. Výzkumníci z prestižní univerzity Stanford vyvinuli štít založený na zlatě, který zvýší výkon a efektivitu solárních panelů. Nanočástice zlata by tak mohly být základem pro nové, efektivnější solární panely.

Čištění vody

Kontaminace spodní vody je problémem hlavně v průmyslových oblastech. Chemické katalyzátory jsou jednou z nejefektivnějších cest, jak tomu předejít. Chemickým procesem se dají kontaminanty rozložit na prvočinitele. Tým vědců z několika amerických univerzit se takhle pokusil vypořádat se znečištěním chlorem. Vyvinuli zlato-palladiový katalyzátor, který odstraňuje v laboratorních podmínkách z vody nežádoucí částice chloru. Tento koncept se při testech osvědčil, a dokonce byl v roce 2014 prvně nasazen do ostrého provozu.

Zelená budoucnost zlata

Mnoho průmyslových podniků používá stříbro, a stejně tak bude růst i poptávka po zlatu jako čistící technologii, pomocníkovi při produkci energie nebo při řešení jiných závažných problémů. Díky tomu zlatu ještě více roste hodnota. Když si chcete postavit solární panel, zlato kvůli tomu kupovat nemusíte, ale vzhledem k tomu, jak jeho hodnota roste, je stále skvělou investicí do budoucna.

Další zajímavosti o zlatě najdete zde