POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Výkup starožitností

Možná jste se s tím už někdy setkali. Jdete uklízet na půdu nebo do sklepa, nebo jen zdědíte pozůstalost po někom z příbuzných, a naleznete hromadu starých věcí, pro které nemáte využití. Ať už jde o nejrůznější nábytek, knihy, vybavení domácnosti nebo jiné předměty kdysi běžné, které už dnes ale nemají žádné využití.

Byla by ale škoda se takových předmětů zbavit tak, že byste je pouze postavili k popelnicím a čekali, až se o ně postará firma pro svoz odpadu. Existuje mnoho zapálených sběratelů, kteří jsou ochotní takové věci zakoupit a rozšířit si tak své více či méně obsáhlé sbírky. V případě, že jde o starožitnosti ohlodané zubem času, je pak mnozí pracně opravují a restaurují, čímž jim vrátí jejich dávný lesk a slávu.

Výkup starožitností ve Zlíně v naší zastavárně.

I když je dnes velmi jednoduché zadat inzerát do novin, na místní inzertní tabuli nebo samozřejmě také na internet, může se stát, že se vám vhodného kupce najít nepodaří. V takovém případě je pak nejlepším řešením dohoda s antikvariátem, specializovaným obchodem zabývajícím se odkupem starožitností. Ten je pak prodává dál. V seriózním antikvariátu vždy pracuje člověk, který se ve starožitnostech vyzná, a dovede náležitě ocenit jejich skutečnou hodnotu. Při vybírání antikvariátu si ale zjistěte předem na daný obchod reference, abyste nenaletěli nějakému podvodníkovi. Je také možné, že máte na půdě předmět mnohem vyšší hodnoty, než je pár stokorun nebo tisíc, a později byste mohli splakat nad výdělkem.

V krajním případě, kdy by se vám obchodníkem nabízená cena za odkup starožitností zdála opravdu malá a podhodnocená, se můžete zkusit obrátit také na někoho zkušenějšího, případně i na znalce, který dokáže hodnotu historického předmětu určit přesněji.