POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Výhody investování do zlata

Ze všech stran v moderní době slyšíme, jak je nevýhodné investovat do zlata. Je to přitom jen společenský šum několika posledních měsíců, protože i když tento drahý kov na ceně už nějakou dobu ztrácí, třeba před třemi nebo čtyřmi lety zase šla jeho hodnota až raketovým tempem vzhůru. Jaké jsou tedy obvyklé výhody investování do zlata v porovnání s jinými možnými komoditami?

Největší výhodou je to, že zlato opravdu fyzicky vlastníte, jde o takzvaný hmatatelný kapitál. Účet v bance v jakékoliv měně jsou s trochou nadsázky jen čísla. Stačí krach bankovního domu a nemáte v rukou nic, než pár nekrytých papírků. A investovat stačí jen do pár gramů, nemusíte mít doma rovnou celou cihlu, aby se to opravdu vyplatilo, už jen proto, že zlato je i přes poslední kolísání ceny celkem drahá záležitost.

Můžete se také spolehnout na to, že zlato bylo, je a bude opravdu žádané. Už jen proto, že se svou hodnotou nikdy nepůjde až na úplnou nulu, jako třeba již zmíněné papírové peníze, u kterých to hrozí teoreticky vzato snad kdykoliv. Zlato navíc lze snad kdykoliv prodat, když to zrovna potřebujete, kupec se totiž najde poměrně brzy. Obecně je také lepší investice do surového zlata, než do mincí nebo cihliček. Dodatečná výroba, náklady na distribuci a skladování těchto mincí či cihel jsou věci, které se nakonec promptně promítnou do výsledné ceny.

Nemusíte také kupovat zlato jen přímo, zajímavou možností je nákup akcií do společností, které tento drahý kov těží. Může z toho pak být opravdu zajímavá marže, a jestli ceny zlata v budoucnu opět porostou, dočkáte se hned dvojího zisku. Dobrou strategií může být i pravidelné měsíční rolování short put a short call opcí na jeden ze „zlatých“ ETF. Každý měsíc získáte prémii ve výši až tří procent, problém nenastane ani v případě, že cena zlata bude klesat. Roční propad ceny by totiž musel být až o třetinu, pak by teprve tato strategie byla ztrátová.