POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Vintage šperky

Toto slovo, původem z francouzštiny, vidíme v našem okolí čím dál častěji. Netýká se tou pouze oblečení, ale i nábytku, dekorace, vybavení domácnosti, stylů oblékání a v neposlední řadě i šperků. Co vlastně můžeme označit jako Vintage? Na tuto otázku nalezneme na internetu spoustu dohadů a diskusí, ale obecně se tak označují šperky a módní věci staré padesát a více let.

Dnes však ale víme, že vznikají nové šperky, oblečení nebo dekorace a přece je to Vintage, takže se můžeme hádat pouze do jakých stylů a období Vintage jako takové vlastně zapadá.

Příjemné barvy, ale i černobílé fotky

Při prohlížení předmětů, které patří do tohoto stylu, si můžeme všimnout nápadných pastelových barev, oválných tvarů, častých květinových vzorů, dřevěných prvků nebo i černobílým fotkám, či obrázkům které vypadají, jako byste si prohlíželi album vaší babičky, které vás vtáhne do té doby, a vy se vidíte pod rozkvetlým stromem na lavičce, jak pijete odpolední čaj. Tak opravdu tyto předměty působí, zejména právě šperky v tomto moderním, ale přitom „zastaralém“ stylu.

Opět jdou do módy?

Techniky, které se používají pro výrobu těchto šperků, sice jdou s dobou, ale neobešli by se bez původně používaných materiálů. Proto si můžeme všimnout mohutných polodrahokamů, vzácných kamenů, nebo luxusních ornamentů z drahých kovů. Do těchto technik můžeme zahrnout i recyklaci, která se opět stává velice módní a „in.“ Málokterá mladá slečna, nebo i mladá dáma, si zajde pro šperky a bižuterii do klenotnictví, nebo zlatnictví, všichni dnes nakupují v obchodních centrech nebo na internetu, ve známých butikách nebo obchodech s módou.

Právě tam, těchto šperků najdete nejvíc. Všichni se snaží jít s dobou a tak si okolo sebe můžeme všímat nápadných květinových čelenek, mohutných prstenů, placek nebo „buttonů“ jestli chcete se známými historickými osobnostmi, jako jsou Královna Viktorie, Salvador Dalí, nebo třeba Charlie Chaplin. Vintage se bude držet dlouho a když ne, objeví se za pár let znovu, protože tak móda opravdu funguje a díky tomuto stereotypu Vintage vznikl.