POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Tři důvody, proč zlato roste a dolar padá

Cena zlata se pohybuje v rozporu s jeho ekonomickým účelem, tedy poskytnout investorovi bezpečný přístav pro přečkání inflace. Krátce po amerických prezidentských volbách dolar vystřelil a zlato začalo rychle klesat.

Tenhle trend se ale rychle obrátil. V polovině února ukazoval index spotřebitelských cen inflaci nad hladinou 2 %. Ale proč dolar klesá a zlato stoupá, když je tu téměř záruka růstu úrokových sazeb? Zde jsou tři kritické faktory:

Donald Trump

Nejistota provázející stabilitu jeho administrativy, priority jeho politiky a reakce ostatních zemí na jeho zvolení nutí investory ke skepticismu ohledně ekonomiky. Ihned po jeho zvolení začali investoři zkoušet využít jeho volebních slibů o státní pokladně a deregulaci, která by uvolnila více investičního kapitálu do konstrukčních projektů jako je zeď na hranici s Mexikem. Od zveřejnění výsledků volby prezidenta se Trump zaměřil hlavně na národní bezpečí, ale investoři v tom zatím nevidí vážnost, politickou vůli ani podporu konkurenčních republikánů, která by zvýšení nákladů pomohla.

Zvyšování úroků nehraje roli

Peter Shciff nedávno vysvětlil, proč pravděpodobné zvýšení úroků nezmění zájem o dolar. Investoři začínají rozumět, že FED dělá bezvýznamné kroky. Zvyšování federálních zásob o 0,05 – 0,75 % nezabrání inflaci, která už překročila cíle nastavené FEDem a stále roste. A běžný člověk při nákupu nepotřebuje znát CPI report, aby si všiml, že ceny prudce rostou. Už je trochu pozdě.

Heuréka! Inflace je pro dolar špatná

Jak vyplývá ze základních zákonů ekonomiky, lidé si začínají uvědomovat, že inflace snižuje hodnotu jejich peněz. Není to nedostatečné porozumění, co za tím stojí. Problém je, že FED říká, že inflace je dobrá. Keynesiánští teoretici ve vedení FEDu věří, že Amerika se může utrácením dostat k prosperitě. Z této perspektivy je inflace dobrá. Jenže běžní občané mají znehodnocenou měnu, která snižuje jejich životní standard. Jak říkal Ludwig Von Mises: „Kapitálové zboží vzniká šetřením nákladů.

Další zajímavé články o investici do zlata