POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Světová rada zlata

Z historického pohledu je zlato nejcennějším kovem na světě. Používá se v umění, kultuře, technologii, ale v minulosti také jako hlavní platidlo. V roce 1878 byla založena Světová rada zlata. Skupina lídrů velkých firem, které těží zlato. Co ale tato rada dělá a proč existuje? Jejím hlavním úkolem je vytvářet nové trhy pro využití zlata a zhodnocení vkladů investorů.

Členové rady

Podle oficiálního webu světové rady je tato rada složena z hlavních představitelů zlatařského průmyslu a její členové jsou ti největší talenti v oblasti výzkumu i vývoje. Kanceláře mají v Londýně, New Yorku, Pekingu, Tokyu a dalších metropolích po celém světě. Logo rady je tvořeno třemi kruhy, které mají symbolizovat nikdy nekončící kruh. Tři jsou, protože symbolizují minulost, přítomnost a budoucnost zlata.

Činnosti

Světová rada zlata promlouvá do hodnoty zlata ve světových ekonomikách a vyvíjí technologie. Poskytují informace držitelům a potenciálním investorům. A zajišťují, aby zlato zůstalo hlavním cenným kovem světa.

Rada jako taková se dělí na čtyři hlavní sekce:

  • Vládní a bankovní sektor vytváří politiku pro trh se zlatem
  • Technologický sektor se zaměřuje na použití zlata v medicíne, letectví a při snižování emisí
  • Šperkařský sektor vyvíjí nové nápady pro klenotnictví. Tento sektor má na starosti udržování poptávky po zlatých prstenech, náušnicích a náhrdelnících.
  • Investiční sektor má za úkol propagovat zlato jako vhodný investiční nástroj široké škále jednotlivců i korporací.

Vzdělávání

Jedním z hlavních cílů rady je šířit porozumění role zlata ve společnosti, stejně jako jeho budoucí potenciál. Web světové rady obsahuje časovou linii, která ukazuje historii od prvního slévání zlata 3600 let před naším letopočtem, přes první využití zlata v zubařství 600 let před naším letopočtem, kalifornskou zlatou horečku, zákaz držení zlata v USA v roce 1933 až po rekordní růsty cen v roce 2011.

Na webu rady najdete ceny zlata v minulosti, současnosti i predikce do budoucnosti. Jsou zde příručky pro investory, statistiky a informace o měnícím se vztahu zlata a amerického dolaru.