POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Stříbro jako investice

Že se celkem běžně investuje do zlata, to není žádným tajemstvím. Mnoho investičních poradců vděčí zlatu za jedinou jistotu, kterou mohou doporučovat svým klientům. Věděli jste však, že i další drahé kovy jsou zajímavou investiční příležitostí? Například takové stříbro, bohužel velmi podhodnocované – oproti zlatu je stříbro samozřejmě méně atraktivní. Pojďme si ukázat, že to tak být nemusí.

Ačkoliv u nás tvoří podíl investic do stříbra v rámci drahých kovů pouze 28%, na Západě nebo třeba na Blízkém východě již investoři pochopili množství výhod, které stříbro skýtá. Jeho hodnota pomalu ale jistě stoupá, pořád je však zhruba padesátkrát nižší než hodnota zlata. Zatímco zlato se dnes obchoduje kolem 1250 dolarů za trojskou unci, u stříbra je to „jen“ asi 30 dolarů.

Na vině je samozřejmě především fakt, že stříbro je prostě mnohem důležitější a ztratilo proto punc vzácnosti. A to i přes to, že jeho světové zásoby jsou až osmkrát nižší než zásoby zlata. Stříbro se pro své ideální fyzikální vlastnosti využívá se v řadě technologických odvětví (je dokonce druhou nejpoužívanější surovinou vůbec), jako příklad si uveďme třeba farmaceutický, elektronický a fotografický průmysl.

Těžba stříbra však probíhá hlavně jako „vedlejší produkt“, těží se tedy v dolech určených pro těžbu jiné suroviny. Toto „zanedbávání“ došlo dokonce tak daleko, že spotřeba stříbra je dnes mnohem vyšší než jeho spotřeba. Znamená to, že stříbra bude mezi spotřebiteli stále méně – a to je pro investory dobrá zpráva, jeho cena by totiž díky tomu měla stoupat.

Některé zprávy hovoří o tom, že při zachován současných trendů dojde k vytěžení stříbra již v řádu dvou desítek let. Neváhejte tedy a nakupujte stříbrné slitky či cihly, někteří zkušenější investoři obchodují také se stříbrnými mincemi. Na nákup stříbra je právě teď vhodná doba