Levné šperky online, expedice do 24 hodin. Poštovné nad 2 000 Kč ZDARMA.

Srovnání tabletů

Přinášíme srovnání tabletů Apple a Google.

Apple iPad mini

Píše se rok 2010 a společnost Apple v čele se Stevenem Jobsem přichází na trh se svým prvním tabletem. Placka se skleněným displejem znamenala revoluci, je zajímavé sledovat, proč zrovna tento přístroj uchvacuje tisíce lidí po celém světě. Samotný vývoj zaznamenal několik verzí a rozšíření, ovšem vždy se jednalo o velkého bratra s 10 palcovým displejem. Nicméně stávající situace, kdy se první pozici tohoto giganta snaží předehnat čínský Samsung se svým operačním systémem Android, bylo nutné uchvátit zákazníky dalším nápadem z vývojového střediska v USA.

Pro tzv. „jablíčkáře“ je mini novou hudbou budoucnosti s perfektně propracovanou technologií. Mnozí by mohli pochybovat, neboť pod maskou 7.9″ obrazovky není zase tak ohromující hardwarové vybavení. Logickým vývojovým krokem bylo zachování poměru stran 4:3 tak, aby na něm fungovali všechny aplikace z velkých iPadů, které běhají plynule a to zásluhou malého rozlišení 1024 x 768.

mini

Výkonnému čipu A5 s frekvencí 1000 MHz dodává ladný chod dvoujádrový procesor Cortex-A9. Velikost paměti RAM se pyšní 512 MB s vnitřní integrovanou pamětí od 16 do 64 GB, bohužel s nemožností dalšího navýšení paměti pomocí mikro SD karet. Velkým plusem je celková výdrž baterie, která dosahuje až 10 hodin v provozu, na což zatím konkurenční výrobky těžce reagují. Samozřejmostí jsou dvě kamery, přední 1,2 Mpix a zadní 5 Mpix, která umožňuje natáčet videa ve formátu HD. Tahákem je zabudovaná pokročilá Wi-Fi, která je až dvakrát rychlejší než jakákoliv předchozí generace iPadů.

Google Nexus 7

Na první pohled parádní výbava za slušnou cenu. Inteligentní, tenký, příjemný na dotyk, jednoduchý design, pohodlně padnoucí do ruky. Definice zařízení, které si pod svá křídla vzal výrobce Asus. Lehký, se snadnou manipulací a delší výdrží baterie při plném zatížení ať se jedná o prohlížení internetu či přehrávání videa v HD režimu až 9 hodin. Software Android 4.3 nás nepřekvapí, ale ohromnou výhodou tohoto tabletu je přímá návaznost na Google, takže budete mít jistotu, že se dostanete jako první k nejnovější verzi operačního systému.

Obrovský výkon díky čtyřjádrovému procesoru Qualcomm Snapdragon S4 Pro, který je taktován na 1,5 GHz, běží vše mnohem rychleji a snadněji. IPS displej s rozlišením 1920 x 1200 dodá našemu oku nespoutané množství virtuální fantazie. Velmi významnou hybnou silou je i operační paměť RAM 2 GB. Kapacita úložného prostoru je 16 GB s možností dalšího rozšíření.

Upgradovaná verze obsahuje dva fotoaparáty pro lepší zachycení vašich prožitků. Neostýchejte se vyzkoušet jeden z nich nebo jiný z celé řady konkurenčních zařízení, které jsou nám nabízeny přes reklamu.

nexus