POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Šperky jako investice

Současná ekonomická krize sice mírně polevuje, ale je pravdou, že zabezpečení takzvaně „na horší časy“ je prostě potřeba vždycky, strýček Příhoda nikdy nespí. A ukládat si peníze, které nejsou kryté vlastně vůbec ničím, jen tak na bankovní účet či slamník, je vlastně krajně nerozumné. Šperky jako investice? Ano!

Vždyť tolik opěvované euro nemusí být za dva roky vůbec žádná jistota, proto je třeba zabezpečit se na vlastní pěst – a jinak, než papírky, jejichž hodnota je hodně diskutabilní.

Inflace je strašákem lidí s majetkem

Pokud žijete takzvaně od měsíce k měsíci a nemáte žádné úspory, inflace Vás nemusí ani tolik zajímat. Ale v případě, že už máte nějaké úspory, je inflace pořádný balvan, který bude každého tížit dnes a denně. Protože mít u sebe hotovost v papírových penězích je určitě rizikem, je třeba přemýšlet, do čeho investovat.

A jak tvrdí celá řada odborníků, jediné, nad čím v této chvíli lze přemýšlet, je zlato. Není jistě náhodou, že ještě před pár generacemi jím byl krytý třeba i americký dolar. Svou hodnotu nikdy neztratí úplně, výkyvy se za čas vyrovnají. Zlato navíc bylo ceněno prakticky v každé světové kultuře napříč dějinami, takže proč mu nedat svou důvěru také, že? Předkové věděli, proč tak činili, to je nad slunce jasné.

Investovat prostředky do zlata?

Do zlata můžete investovat několika způsoby. Buď budete spekulovat a čekat, že třeba za rok či dva se zvedne hodnota zlata o tolik, že jej budete moci úspěšně prodat na trhu a vydělat nemalé peníze. Druhou možností je uchování trvalejší hodnoty, pro dobu, kdy přijdou horší ekonomické a sociální poměry. Zlato prodáte totiž vždy a všude, vlastně za jakýchkoliv okolností najdete kupce. Pokles ceny je sice možný, klidně i skoro propastný, to je ale jen dočasná záležitost. Investice do zlata je tedy riziková, ale na druhou stranu také nemůžete nikdy přijít úplně o všechno, jako v mnoha jiných případech.

Šperky jako investice

A co takhle luxusní zlaté šperky? Ty jsou nejen parádním dárkem, ale i zajímavou investicí do budoucna. Cenný je na nich totiž nejen kvalitní materiál, ale i řemeslné opracování. Nakonec, i proto do nich investovaly i relativně chudší venkovské rodiny a předávaly si je z generace na generaci. O příslušnících měšťanského nebo jiného šlechtického stavu vůbec nemluvě. Šperky mohou vyjít dočasně z módy, o zlatu to nikdy platit nebude. A v případě potřeby, přetavit tyhle šperky do ryzího zlata a prodat je v této formě není žádný problém!

Podívejte se na naši online nabídku zlatých šperku.