POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Sony Mobile Communications Inc. – historie společnosti

Společnost SONY je obrovská korporace známá hlavně díky svým konzolím PlayStation (1, 2, 3, 4, PSP, VITA) a filmovému studiu SONY, které stojí například za zatím všemi filmy ve kterých vystupuje legendární Spiderman.

My se dnes zaměříme na jejich mobilní divizi o které je čím dál tím více slyšet i díky tomu, že letošní model jejich vlajkové lodi „XPERIA Z“ s označením XPERIA Z5 Premium je první mobilní telefon na světě, který se může pochlubit displejem s rozlišením 4K.

Něco málo historie se vždy na začátek hodí:

Jméno společnosti SONY bylo vytvořeno zkombinováním slov „SONUS“ což je původní latinské slovo pro slovo „SONIC“, které znamená zvuk a „SONNY“ označující malou velikost, případně malého chlapce. Jméno bylo zvoleno pro jednoduchou výslovnost, která je zároveň v každém jazyce stejná.

V roce 2001 začíná historie mobilních telefonů SONY spojením se společností Ericsson. Model T68i se stává prvním nositelem ikonického loga.

 

Sony Ericsson T68i
Sony Ericsson T68i

Roku 2005 v SONY uplatnili své letité zkušenosti s hudebními přehrávači a vytvořili první mobil kombinovaný s walkmanem a vznikl tak model

 

Sony Ericsson W800i
Sony Ericsson W800i

Už o rok později začali kromě kvalitního hudebního podání zlepšovat i výkonnost vestavěných fotoaparátů. S modelem K800 přišel na trh první telefon, který se pokoušel spojit kompaktní fotoaparát s mobilním telefonem. O něco podobného se o několik let pokoušel i Samsung s nevelkým úspěchem.

 

Sony Ericsson K800
Sony Ericsson K800

První telefon s logem Sony Ericsson, který pracoval na systému Android přišel na svět v roce 2010. Model X10 se stal obrovsky úspěšným hlavně díky verzím X10 mini a X10 mini pro. Ve své době neměli v podstatě konkurenci co se velikosti týkalo, takže se rychle stali oblíbené u lidí, kteří nechtěli nosit těžký telefon, ale zároveň požadovali výkonný a dobře vypadající kousek.

 

 

 

V roce 2011 se v Sony rozhodli zkombinovat mobil s herní konzolí a vznikl model Xperia Play. Ten co se prodejů týče nesplnil očekávání a tak Sony tuto cestu na chvíli opustilo. Částečně se k tomuto konceptu však vrátilo, když umožnilo telefony řady Z propojit s ovladačem konzole PlayStation a využít telefon jako přenosnou obrazovku.

 

Sony Ericsson Xperia Play
Sony Ericsson Xperia Play

Roku 2012 v Sony odkoupily podíl Ericssonu a ze Sony Ericsson se stalo jen SONY. Ještě v tomto roce přišel na trh první Sony telefon. Xperia S se vyznačovala průhledným páskem ve spodní části telefonu, který měnil barvy podle toho, co se na telefonu odehrávalo.

 

Xperia S
Xperia S

Sony dnes patří mezi největší společnosti na trhu mobilních telefonů. Řadí se tak mezi společnosti jako Apple, Samsung, HTC nebo LG. Stejně jako oni i Sony přichází každý rok hned s několika novými modely. Jejich vlajkovou lodí je pak řada Z. Kompletně vodotěsné a prachu vzdorné telefony se stupněm krytí IP68 se mohou chlubit foťáky s rozlišením 20,7 MP. (V případě nejnovějšího modelu je to pak již neuvěřitelných 23MP a možnost nahrávat videa ve 4K.)

Novinka Sony Z5 Premium se dočkala nadšených ohlasů u novinářů, kteří ji mohli vyzkoušet. Novinka má extrémně jemný display se 4K rozlišením. Chlubí se čtečkou otisků prstů což není zrovna novinka, ale Sony je první, kdo ji umístil do bočního vypínacího tlačítka, což je podstatně pohodlnější než u konkurence, která má čtečku ve spodní části displaye. Z5 tak můžete zapnout a odemknout jediným dotykem.

Fotomodul je pak špička na trhu. Rozlišení 23MP. Dokáže automaticky zaostřit za 0,03 s (To je rychlejší, než mrknutí oka.) Automaticky také srovná dopadající světlo. Není divu, že Sony dodává fotomoduly mimo jiné i do telefonů značky Apple.

Velký zájem o telefony SONY je i na naší prodejně kde se vždy jen rychle mihnou za výlohou, než najdou nového majitele.