POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Sedm nejlepších filmových nožů

Neohrožení filmoví hrdinové jsou často odkázáni jen na svého nejlepšího přítele – nůž. Ty hrají poměrně výraznou roli v mnoha akčních filmech. Podívejme se nyní na dva z nejslavnějších filmových nožů, které si určitě ze stříbrného plátna pamatujete i vy.

1) Nůž Johna Ramba z filmu Rambo: První krev

Prvním z nožů, kterým se dnes budeme věnovat, je ten, který dal nejspíše filmovým nožům asi největší slávu. Ano, jde o legendární nástroj Johna Ramba, který s jeho pomocí přežíval na útěku před policií v severoamerických lesích. Revoluční byla na tomto noži především dutá hlaveň, ve které měl Rambo schované další užitečné věci. Například jehlu a nit, kterou si zašil tržnou ránu, kterou utrpěl při jednom ze soubojů, sirky, kterými zapálil pochodeň, když se dostal do starého uzavřeného dolu, ale také kompas ve šroubovacím uzávěru rukojeti, který mu pomohl najít správnou cestu.

Nůž rambo

Zajímavostí je, že přestože ve filmu vystupuje nůž patrně jako armádní, ve skutečnosti tento samý model nikdy v armádní službě nebyl. Proč? Protože Sylvester Stallone alias Rambo před natáčením pověřil dva nožíře, Jimmy Lilea a Gile Hibbena, kteří pak nůž navrhli speciálně pro potřeby filmu. I 35 let od natočení prvního snímku s Johnem Rambem má nůž velkou popularitu a proto se daří výrobcům jeho replik.

2) Miniaturní dýky z filmu Rambo II

A u Ramba ještě zůstaneme. Ačkoliv v souvislosti s Rambem se většinou zmiňují jen jeho velké nože, ve druhém díle by se neobešel bez těchto malých čepelí, pomocí kterých se dostal z pořádného maléru, když jimi vyčistil celou loď plnou nepřátel. Mít malé záložní zbraně se jeví jako skutečně dobrý nápad a může posloužit i mnoha civilistům a nadšencům do zbraní.

3) Bowieho nůž v rukách Micka Dundeeho ve filmu Krokodýl Dundee

Tento film byl spíše takovou nenáročnou komedií s pár dramatickými prvky. Přesto ale stojí nůž z tohoto snímku za zmínku.. Asi nejvíce nůž proslavila scéna, ve které jde Dundee se svou přítelkyní Sue po New Yorku, a jsou přepadeni gangsterem, který se s vystřelovacím nožem v ruce dožaduje vydání peněženky. Sue přesvědčuje Dundeeho, aby dal muži svou peněženku, protože má nůž. Dundee se jen usměje a se slovy: „Nůž? Tohleto je nůž“ vytáhne svůj obrovský bowiák a rozpáře jím už tak vyděšenému gangsterovi bundu.

Bowieho nůž