POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Růžové zlato

Zlato – opravdu výjimečný kov, který nám denně umožňuje, abychom vytvářeli vskutku umělecká díla. Především díky jeho nejdůležitější vlastností v charakteru, kterou je měkkost. Právě proto, že je měkké, můžeme s kovem lehce manipulovat.

V rukou mistrů takto vznikají různé slitiny, které pomocí speciálních chemických prvků mění své vzezření, konkrétně svou barvu. Přestože první příčku v oblíbenosti růžové zlato nad klasickým žlutým stále nepřekonalo, na trhu se díky své neobvyklé žádanosti neustále rozšiřuje.

Růžová – to je barva symbolická pro každou ženu. Proto se zvlášť vyjímají na dámských špercích všeho typu. Růžové zlato se nejčastěji vsazuje pouze jako výplň do základního kamene, kterým je bílé zlato nebo platina. Protože je růžová barva netradiční, všímá si ji již mnoho mužů, kteří s ní s oblibou žádají své milované polovičky o ruku. Nejen pro své zbarvení, ale také protože i 14cti karátové barevné zlato má podobu 18cti karátového (tedy cennějšího). Není ovšem zásadou, že každé barvené zlato je 14cti karátové. Konkrétně růžové zlato může být vyrobeno na oba způsoby.

PROČ JE ZLATO RŮŽOVÉ? Zde pro Vás máme přesné údaje o podílu jednotlivých přísad. Bavíme-li se o složení, kde svou hlavní roli má ryzost hodnoty 750/1000 (tedy osmnáctikarátové), ingredience budou následující – zlato, stříbro a měď. Pro větší přesnost si celkové hodnoty rozdělíme na tisíciny. Pravé zlato zaujímá nejvíce obsahu. Dá se říci, že mu připadají celé ¾ celkového podílu. Měď a stříbro se musí logicky podělit o zbytek. Stříbra je podstatně méně, a to 90/1000 a podíl mědi činí zbylých 160/1000.

Zajímavostí je, že pokud bychom zaměnili hodnotu mědi a stříbra, vznikla by nakonec úplně jiná barva, než růžová. Pokud nechceme, aby se klasické zbarvení proměnilo v bledě žlutou, nesmíme tyto dvě přísady prohodit. Jak z toho vyplívá, je velmi důležité, abychom správné poměry skutečně patřičně zachovávali. Ze zlata dnes dokážeme utvořit celých 27 odlišných barev. Zacházení s kovy není tedy práce pro běžného uživatele, nýbrž pro skutečné znalce či odborníky v oboru.