POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Rozlište pravý Samsung Galaxy S6 od podvrhu

Rozlišit originální Samsung Galaxy S6 od podvrhu je pro průměrného uživatel složité, protože vysoké prodeje přinesly na trh i spoustu padělků. S modelem S6 Samsung restartoval ideologii své vlajkové lodi. S6 má nový prémiový design, první svého druhu na zařízení Samsung. Nový Galaxy S6 se prodává lépe, než kterýkoliv z jeho předchůdců, což je důkaz, že Korejci udělali správný krok.

Zde je porovnání hardwaru a softwaru originálního Samsungu Galaxy S6 a různých čínských a korejských kopií, které vám pomůže je rozeznat.

Hardware:

Krabička

První věc, která se vám dostane do ruky, je krabička. Krabičky na obrázku se zdají být na první pohled velmi podobné, ale krabičky Samsung a krabičky padělků mají některé rozdíly. Falešné krabičky obvykle nemají nálepku s informacemi o telefonu jako IMEI, čárový kód, barva a model.

padelky_galaxys6_krabice

Zadní kryt

První věc, kterou zkontrolujte, jsou záda Galaxy S6. Originální model od Samsungu má na zadním krytu odolné a vysoce kvalitní sklo, kdežto padělek bude mít pravděpodobně jen skleněně vypadající plastový podvrh. Jednoduše poklepejte na zadní kryt, nekvalitní padělek bude vydávat plastický zvuk.

galaxy_s6_zadnikryt

 

Displej

Mezi displejem S6 a padělků jsou zásadní rozdíly. Pravý Samsung má 5,1″ 2K displej, to znamená, že ani při velmi blízkém pohledu nerozeznáte na displeji pixely. Originální S6 má displej typu AMOLED s velmi jasnými barvami a „opravdovou“ černou.

Falešný S6 bude mít rozpoznatelné pixely. Pokud můžete na svém S6 rozpoznat pixely pouhým okem, je to padělek. U padělku se také černá barva bude zobrazovat spíše jako tmavě šedá. Také okolí displeje je odlišné. Padělek má kolem displeje ze všech stran tlustou černou čáru.

 

Fotoaparát

Galaxy S6 má vysoce kvalitní 16 megapixelový fotoaparát, jeden z nejlepších na trhu. Jakýkoliv uživatel pozná padělek podle toho, že vytváří nekvalitní fotografie se spoustou šumu při zoomování. Originální S6 má také minimalistické prostředí aplikace s ovládacími prvky s mnoha módy a efekty, které můžete v reálném čase vidět i v hledáčku.

padelky_galaxys6_kamera

Rozlište pravý Samsung Galaxy S6 od podvrhu.Pro průměrného uživatel je to nemožné.

Software:

Softwarová verze

Pro rozpoznání verze softwaru jděte do Nastavení > O telefonu a zkontrolujte verzi Androidu. Originální S6 bude mít Android 5:0 Lollipop, padělky jsou stavěné na 4.X Jellybean nebo KitKat.

TouchWiz

Samsung Galaxy S6 má upravené prostředí TouchWiz s novými možnostmi jako více oken, mini přehrávač, měřič tepu a další. Kopie S6 vypadají stejně, ale prostředí nemá tyto pokročilé vymoženosti.

Samsung Kies

Samsung Kies se používá k připojení telefonu a provádění záloh, synchronizace, přenosu dat atd. Když uživatel spustí Kies a připojí S6 originálním datovým kabelem, ukáže se mu připojený telefon a potvrdí to notifikace. Při připojení repliky notifikace ukáže selhání při připojení telefonu, nebo rovnou rozpozná padělek.

Specifikace telefonu

Abyste si byli jistí originalitou vašeho Samsungu Galaxy S6, můžete si prostřednictvím benchmarkové aplikace ověřit specifikace. Aplikace jako Quadrant, Antut a CPU-Z jsou pro tyto účely ideální. Spusťte jakoukoliv z těchto aplikací a porovnejte specifikace na displeji s těmi z obrázku nahoře.

Poznámka: Modelové číslo se může region od regionu lišit, a verze softwaru se bude s aktualizacemi stále upgradovat, takže tyto dvě hodnoty ignorujte.

Číslo IMEI

Číslo IMEI může být použito jako jednoznačný identifikátor telefonu, a kromě toho, zda není kradený, určuje i pravost. Napřed vytočte #06# a ukáže se vám patnáctimístné číslo. Více informací se o telefonu dozvíte, když číslo zadáte na jednu z těchto stránek. Jednak uvidíte, zda telefon není kradený, a také uvidíte, jaký model toto IMEI používá.

Nakonec bychom naše čtenáře chtěli upozornit, aby před koupí pořádně prověřili telefon, který chtějí. Vybírejte si telefony podle vašich požadavků, abyste nebyli telefonem zklamaní, a vaše těžce vydělané peníze nepřišly vniveč.