POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Robert Kiyosaki: Miluji zlato!

Pro mnoho lidí po celém světě je Robert Kiyosaki finančním guru číslo jedna v moderním světě. Autor je známý především svou knihou Bohatý táta, chudý táta. Ta má po celém světě obrovskou fanouškovskou základnu a učí lidi všem potřebným aspektům pro jejich finanční život.

Právě díky tomu je každá Kiyosakiho předpověď ohledně finančních trhů nesmírně zajímavá a stojí za zmínku. Autor například tvrdí, že základem jeho pesimismu je zrušení zlatého standardu v roce 1971. Podle něj toto rozhodnutí zničilo svět od základu. Současné problémy se zadlužením jsou podle něj způsobeny právě spolehnutím na papírové peníze.

Efekt nulového či negativního poměru zájmu

Robert věří, že neexistuje žádné spojení mezi cenou a realitou, a že tím pádem dlouhodobé investice do akcií pozbývají smysl. Dokonce říká, že ten, kdo dnes investuje do akcií, je prostě šílený. Také říká, že pokud nominální hodnota neroste nebo je negativní, je hloupost investovat do papírové měny, která navíc podléhá velké inflaci.

A také říká, že zlato je jedním z nejlepších držitelů hodnoty pro dlouhodobé investory. Zlato nakupuje od chvíle, kdy stálo jen 70 dolarů za unci. A prý i kdyby byl jeho předpoklad mylný a ceny dále nerostly, stále je díky tomuto zlatu pohádkově zabezpečen.

Celková cena zlata je pro něj ale těžkou věcí k určení. Přesto však říká, že ať už se na trhu stane cokoliv, zlato z dlouhodobého hlediska může pouze růst.

Příležitost díky krizi

Kiyosaki momentálně vidí příležitost v krachu trhu. Sám říká, že většinu svých peněz vydělal, když padaly trhy a ekonomiky. Americká a světová ekonomika v nejbližších letech žádným zázrakem z popela nevstane. A podle Kiyosakiho na to nebude mít vliv ani nový americký prezident. Na to je prý problém světových trhů v současnosti až moc velký. Oblíbili jste si také knihy Roberta Kiyosakiho a považujete ho za muže na svém místě? Pak by pro vás jeho předpovědi mohly být významným prvkem při zvažování vaší další strategie.