POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Rado zajímavosti

Hodinky švýcarské značky Rado sice nepatří mezi ty zvláště známé, přesto stojí za zmínku, neboť jejich historie není o nich méně zajímavá než ta jiných luxusních hodinářských značek.

Samotná firma byla sice založena relativně pozdě („“ v roce 1917), přesto se jí podařilo ustát těžkou konkurenci již celkem zavedených společností a prosadila se v takové hodinářské velmoci, jakou Švýcarsko nepochybně je.

Hlavní předností hodinek Rado jsou kromě typického designu zejména materiály, které firma zvolila pro výrobu. Specializuje se totiž na ty otěruvzdorné a odolné proti poškrábání, takže pokud se poohlížíte po luxusních hodinkách, které bez nejmenší újmy přežijí i poněkud hrubější zacházení, právě hodinky Rado by vám mohla padnout do oka.

ZAJÍMAVOST: Velmi tvrdé materiály jako keramika, tvrdokov nebo plasma zajišťují strojkům firmy Rado výjimečně dlouhou životnost, alespoň co se týče „opotřebování“ viditelného na první pohled.

Samozřejmostí je i nerozbitné sklo v displeji, takže na vaší ruce se bude vyjímat přístroj s neustále „zbrusu novým“ vzhledem. V souvislosti s tím stojí za zmínku, že právě společnost Rado jako vůbec první na světě začala používat do hodinek safírové sklo. Je rovněž vlastníkem patentu na vůbec nejtvrdší hodinky na světě (Rado V10k). Firma dále používá také brilianty, perleť nebo jiné exkluzivní materiály, které z jejích výrobků činí opravdové skvosty. Produkty firmy Rado jsou navíc výjimečně hypoalergické.

OCENĚNÍ: Hodinky Rado vlastní patent na vůbec nejtvrdší hodinky na světě Rado V10K.

Podívejme se ještě na skok do historie této značky. Firma Rado byla založena ve švýcarském městečku Lengnau třemi bratry Schlupovými, svůj podnik zpočátku pojmenovali Schlup & Co. A nebyly to ani hodinky, na které se výroba v prvních desetiletích specializovala – s těmi přišli teprve v šedesátých letech dvacátého století. Hned první modelová řada (DiaStar) si však získala velký zájem veřejnosti a zajistila firmě Rado prosperující budoucnost a spokojené zákazníky.