POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Prodej zlata, šperky

Již od pradávna platí pravidlo, že pokud chcete rozumně uložit své peníze, vyplatí se pořídit si zlato tedy zlaté šperky. Na rozdíl od peněz, které jsou pouze uměle vytvořenou hodnotou a v dnešní době již ve většině států nejsou vázány na národní zásoby zlata, je totiž tento drahý kov cenný neustále. A protože je ho na Zemi pouze omezené množství, svou cenu jen tak neztratí. Výkyvy v cenách zlata sice také existují, rozhodně ale neztrácí svou hodnotu tolik, jako peníze.

Většina z vás si možná při vyslovení pojmu „prodej zlata“ představí zlaté šperky a doplňky. Samozřejmě, zlaté řetízky, prsteny nebo hodinky, jsou-li z opravdového zlata a nejde o padělky, svojí hodnotu mají. V některých případech, kdy jde o staré dědictví, dokonce téměř nevyčíslitelnou. Pro uložení finančních prostředků to ale úplně ideální není.

Prodej zlata kdy se vyplatí?

Proto se dá na trhu zakoupit tzv. investiční zlato. To má formu zlatých mincí či cihel, a jeho výroba a prodej jsou ošetřeny zákonem. Nejjistějším způsobem je zakoupení zlata, které bylo vydáno do oběhu přímo Českou národní bankou, která spravuje český státní poklad. Ta pravidelně vydává zlaté sběratelské mince a cihly v různých nominálních hodnotách.

V České republice smí takové zlato prodávat pouze obchodníci certifikovaní přímo od České národní banky, a pokud budete nakupovat pouze u obchodníků uvedených v seznamu ČNB, nemůže se stát, že byste byli podvedeni.

Pokud máte k dispozici peníze, které nepotřebujete ke spotřebě, ale chcete je rozumně uložit, investice do zlata se vyplatí, protože zlato je pojistkou proti inflaci. Navíc je osvobozeno od placení DPH. Malým zádrhelem sice může být pozdější převedení zlata zpět na peníze, protože na zlato musíte najít kupce. Neměl by to ale být problém, protože zlato je jakožto drahý kov opravdu žádané, a navíc vám nominální hodnotu vašeho zlata proplatí v kterékoliv bance.