Levné šperky online, expedice do 24 hodin. Poštovné nad 2 000 Kč ZDARMA.

Prestigio MultiPad PMP33070B

V několika posledních letech obliba tabletů prudce stoupla, a kromě zavedených značek vyrábějících elektroniku se objevilo i dost menších výrobců, kteří chtějí na trhu prorazit mezi velkou konkurencí hlavně cenou. To je i případ tabletu Prestigio MultiPad PMP33070B. Ten se dá sehnat za cenu kolem dvou tisíc korun, což už je docela příjemná cena, a pokud se spokojíte s tím, že výkon tabletu se neobejde bez menších záseků, budete jistě spokojeni.

Srdcem tabletu je procesor ARM Cortex A8, který je taktovaný na frekvenci 1 GHz. Uvážíme-li, že v dnešní době jsou více jádrové procesory standardem už i u tabletu a mobilních telefonů, jde o dost malou hodnotu, která se samozřejmě projevuje na výkonu. Paměť RAM má kapacitu 512 MB, což je ve spojení s dříve zmíněným procesorem tak akorát pro prohlížení internetu a jednoduchých úkonů, ale na hraní nejnovějších her je to samozřejmě málo. Ostatně, her by se vám stejně do tabletu asi moc nevešlo, stejně jako zapomeňte na to, že byste si do něj (alespoň bez paměťové karty) dali například celý film. Základní kapacita paměti je 4 GB a jde rozšířit kartou typu SD/SDHC, a to až na 32 GB, což už je slušná porce paměti. A vzhledem ke klesajícím cenám paměťových médií to navíc nebude tak nákladná investice.

Prestigio MultiPad PMP33070B

Co je rozhodně důležité, když jde o výběr tabletu, je velikost displeje. Prestigio PMP3370B ho má sedmipalcový, což plně dostačuje. Rozlišení má 800 x 480 pixelů.

Mezi další vybavení patří nezbytné připojení Wi-Fi, dále jack pro standardní 3,5 milimetrová sluchátka, konektor micro USB pro připojení k počítači, a také webkamera.

Důležité je zmínit také kapacitu baterie, která činí 3000 mAh, a udrží tablet při běžném používání v chodu kolem tří hodin. Tablet běží pod operačním systémem Android ve verzi 4.0, což již nějakou dobu není nejnovější distribuce, ale stále je plně dostačující.

Tento tablet lze doporučit zejména méně náročným uživatelům, kteří nečekají od svého přístroje ohromující výkon, a cílí spíše na nízkou cenu. Za své zhruba dvě tisícovky získáte tablet, na kterém možná nebudete moct hrát nejnovější hry, ale spolehlivě se z něj dostanete na internet, podíváte se na film, nebo si zavoláte přes skype a vyřídíte další jednoduché záležitosti. Pokud vám to stačí, je Prestigio MultiPad PMP3370B jasnou volbou. V případě, že čekáte něco víc, se podívejte raději o jednu či dvě výkonnostní třídy výš.

České stránky výrobce: https://www.prestigio.cz/