POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Předpověď: V roce 2017 skončí zlato na 1200 dolarech

Barnabas Gan, ekonom banky OCBC tvrdí, že cena zlata do konce roku výrazně klesne. Přestože pan Gan vidí, že momentálně ceny rostou nad hranici 1300 dolarů za unci, pokud budou pokračovat geopolitické tlaky, cena zlata bude podle něj kvůli očekávaným úrokovým sazbám v USA na hranici 1200 dolarů za unci.

Nedávný nárůst ceny na hodnotu 1290 dolarů za unci zvedl meziroční růst o 12 %, čímž překročil hranici růstu akcií v Asii, Evropě i Americe. Pád o zhruba jedno procento minulý čtvrtek označil pan Gan jako výsledek nervozity ohledně situace v KLDR a nadcházejících prezidentských voleb ve Francii. Je to dosud vůbec nejhorší denní pád ceny zlata v tomto roce.

Poslední nárůst byl řízen požadavkem na zajištění stabilního investičního prostředku, což je reakce na nestabilní geopolitickou situaci,“ říká pan Gan, který byl oceněn za nejpřesnější předpovědi globálních cen zlata ve třetím čtvrtletí roku 2016 prestižním žebříčkem Bloomberg Commodity Rankings.

„S geopolitickými problémy, které ovlivňují cenu, jsou cenové výkyvy neskutečně vysoké. Tyto problémy jsou velmi důležitým, ovšem nepředpověditelným faktorem, když se mluví o vývoji trhu. Pokud by měla intenzita konfliktů v blízké době růst, trhy budou klesat. V tomto případě způsobí růst amerických úrokových sazeb pokles trhů a tím i pád ceny zlata. Když se podíváme na vývoj ceny zlata v prvních čtyřech měsících tohoto roku, věřím, že koncem roku 2017 se dostaneme k ceně 1200 dolarů za unci. Krátkodobě sice cena může vystřelit někam nad 1300 dolarů, a to zejména pokud dojde k dalšímu zintenzivnění tlaku. Podle nás to ale bude jen krátkodobý trend a cena opět spadne.“