POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Pozoruhodná historie firmy Canon

Ještě před několika desítkami let nebylo fotografování ničím obvyklým. Kdo měl doma fotoaparát, ten se pyšnil velkou výhodou a snímky pořizované tímto přístrojem se cenily obzvláště vysoko. Když dnes náhodou najdeme někde v šuplíku zapadlou černobílou fotografii z dětství nebo jiného období, s nostalgií vzpomínáme.

Pozoruhodná historie firmy Canon

Ovšem fotografie, které budou pocházet ze současné doby, patrně za nějakých pár desetiletí již takovým „ternem“ nebudou. Focení se stalo naprosto běžnou součástí života a dokonce již k němu není potřeba ani speciální přístroj – vystačíme si klidně s mobilem či tabletem, aniž by kvalita pořízených snímků byla nějak ohrožena. Ale i fotoaparáty z mobilního telefonu se musely nějak zrodit a za vším samozřejmě stojí šikovní nadšenci, kteří kráčeli po tomto světě v době průmyslové revoluce, tedy na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Právě jejich zásluhou je dnes fotoaparát běžnou výbavou téměř každého z nás. Podívejme se společně na historii jedné ze společností, která si bezpochyby může klást nárok na to, byt považována za jednu z průkopnických společností na poli optických přístrojů a fotografie.

Japonský Canon

Japonská firma Canon byla založena v roce 1933 v Tokiu jako „Laboratoř přesné optiky“. Již o rok později představila světu svůj první fotoaparát, šlo však jen o dřevěný model pojmenovaný po buddhistické bohyni jako Kwanon. To vedlo zakladatele společnosti k přejmenování, a tak si firma začal oficiálně říkat Canon. Zpočátku dodávala na trh pouze věrné napodobeniny fotoaparátů Leica, teprve později se vrhla na výrobu vlastních přístrojů a v roce 1987 například představila novou řadu zrcadlovek. S první digitální zrcadlovou přišel Canon v roce 2000.