POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Pozor na pouliční prodejce zlatých prstenů!

Navštívíte-li poctivé zlatnictví, většinou si můžete být jisti, že vás obchodník nebude chtít oklamat a nabídne vám ty nejlepší kousky ze svého sortimentu. Najde se však i nemálo těch, kteří koukají své zákazníky pokud možno oklamat a vydělat na jejich důvěřivosti. Ti potom nabízejí nejrůznější náhražky vydávaní za pravé zlato.

Podvodů se šperky, které ve skutečnosti nejsou vyrobené z deklarovaného drahého kovu, přibývá. Triků, jak nahradit pravé zlato různými náhražkami, nebo jak jiným způsobem ošidit klienta, existuje nespočet. Někdy šperk sice může být vyroben z pravého zlata, ale je zfalšována značka jeho ryzosti. Nejčastěji se zlaté šperky zaměňují za jiné kovy, především měď. Ta je potom pokryta zlatou vrstvou a celý šperk je vydáván za zlatý. Cena samozřejmě odpovídá té určené pro zlatý výrobek.

Pozor na pouliční prodejce zlatých prstenů!

Měď se do zlata přidávala rafinovanými rádoby „obchodníky“ již ve středověku, tento ušlechtilý kov je totiž jedním z těch, které hmotnostně i barevně se totiž velmi přibližuje zlatu s nízkou ryzostí. Mediálně známým se stal nedávný případ z dubna 2014, kdy byl při česko-německém obchodu se zlatem odhalen v údajně zlatém slitku pouze stříbrný a měděný podíl.

Na údajný podvod se přišlo teprve při roztavení slitků a německý obchodník vše předal do rukou policie. Vyšetřování nadále probíhá. Jenže jak poznat, že jsme náhodou nenaletěli podvodníkovi, který se nám pokouší vnutit namísto ryzího zlata jen nekvalitní náhražku, například zmiňovanou měď? Hlavním ukazatelem je pochopitelně cena. Podezřele vysoké slevy nebo naopak velmi „výhodné“ ceny by nás měly varovat jako první. Zlato je zkrátka něco, do čeho se vyplatí investovat větší částky.

V případě pravého zlata se lze se slevami setkat opravdu jen zřídka. Důležitým ukazatelem by pro nás také mělo být renomé obchodníka. Koupíme-li si „zlatýprsten někde na tržišti, pak se nemůžeme divit, zjistíme-li za nějakou dobu, že jsme byli oklamáni.

Naše zastavárna bojuje proti prodeji falešného zlata. Žádný nákup na ulici. Vše musí být puncované. Velký pozor na silně pozlacené šperky! Jsme odborníci a jsou mezi námi zlatníci, kteří dokáží odhalovat tyto podvodné nabídky. 

Pokud si nejste jisti stavte se k nám. Provedeme kontrolu šperků!

Video padělané zlaté slitku