POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Pečetní prsteny ve sportu NBA NHL USA

Vyhrát šampionát je v Americe prestižní záležitostí. Ti, kteří vyhrají jednu z nejprestižnějších soutěží, se stávají legendami a vstupují do dějin. A jejich velké vítězství jim pak nepřipomíná jen jejich jméno vyryté na poháru pro vítěze, ale také pečetní prsten, vyráběný speciálně při příležitosti výhry v daném ročníku. Pečetní prsteny ve sportu NBA NHL USA.

Jedním z nejoblíbenějších sportů v USA je basketbal, a americká NBA je bezpochyby nejkvalitnější basketbalovou ligou na světě. A i ta se drží tradice pečetních prstenů pro vítěze. Každoročně je předává členům týmu, který uspěl ve finále play-off, ale nejen jim. Na prsten mají nárok také trenéři a výkonní členové vedení klubu. Tato tradice byla v basketbalu započata v roce 1947, kdy byly vítězům poprvé předány prsteny. V současnosti se předávají při slavnostní ceremonii před začátkem prvního domácího utkání vítězného týmu v nové sezoně.

Dallas Mavericks vyhráli v roce 2011 šampionát, majitel klubu vynaložil na prsteny 1,4 milionu dolarů

A jak takový prsten pro vítěze NBA vypadá? I když design se většinou rok od roku maličko liší, existují určité pevně dané body, které jsou vždy dodržovány. Materiálem pro výrobu prstenu je vždy pouze zlato nebo stříbro. Na pečeti prstenu je uveden název týmu a jeho logo, dále je zde znázorněn ročník, ve kterém tým titul získal, a také jméno hráče, případně člena klubu, kterému prsten náleží.

A protože prsteny jsou prestižní záležitostí, která má upomínat významné vítězství, jejich pořizovací cena není zrovna nejnižší. Když pomineme repliky, které se občas vyrábí pro fanoušky, jde o velmi drahou záležitost. Prsteny si tým platí sám, a je tedy na majiteli, jak je nechá zpracovat. Například když Dallas Mavericks vyhráli v roce 2011 šampionát, majitel klubu vynaložil na prsteny 1,4 milionu dolarů, tedy hodně přes 20 milionů korun. Prsteny byly posázeny diamanty.

Ani v ostatních sportech ale nejsou vítězné prsteny nic neobvyklého. Silná je tradice také v NHL, a držiteli prstenu pro vítěze Stanley Cupu je i několik Čechů. Dva prsteny za sezony 1990/91 a 1991/92 má ve svém držení Jaromír Jágr, posledními českými držiteli prstenů jsou Michael Frolík a Michal Rozsíval, kteří vyhráli v roce 2013 s Chicagem.