POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Nejzajímavější informace o stříbře

Co všechno víme o druhém nejcennějším olympijském kovu? Tak například to, že jeho využití je geniálně různorodé, některá průmyslová odvětví se bez něj vůbec neobejdou. Stříbro se využívá už po tisíce let, elektrotechnika nebo šperkařství, všude najde uplatnění…

Má vynikající elektrickou a tepelnou vodivost, poměrně snadno se odlévá. A v neposlední řadě, vyskytuje se poměrně vzácně, a to jak na zemi, tak i ve vodě.

Stříbrné investice! Proč by ne?

Koupit si můžete stříbrné mince (často s přidanou uměleckou hodnotou), vyrábějí se ale i lité slitky nebo cihličky. Investiční stříbro je sice v tuzemském prostředí polozapomenutým sourozencem investičního zlata, ale karta se pomalu obrací, projevuje se to i na kolísající hodnotě na trhu. V evropských podmínkách je stříbro oblíbené hlavně v severních zemích, vlastnictví stříbra je celosvětově nejpopulárnější v USA nebo Číně.

Investiční mince váží něco přes třicet gramů, obsah ryzího stříbra je zpravidla velmi vysoký. Prakticky každá země světa má nějakou mincovnu, kde tyto mince razí. Světově nejproslulejší „značky“ těchto mincí jsou třeba americký Silver Eagle či Wiener Philharmoniker, pocházející z produkce našich jižních sousedů. Velká poptávka je ale i po ražených nebo litých slitcích.

INFORMACE O SLITKU STŘÍBRA: Jejich hmotnost se udává buď v trojských uncích, nebo ve standardní gramáži. Pořídit si můžete stogramový, ale také pětikilový slitek, který je cenově výhodnější (a není také samozřejmě ražený, nýbrž litý). Významní producenti slitků? Royal Canadian Mint nebo třeba Credit Suisse.

Stříbro nelze ničím nahradit

Antibakteriální, číslo jedna na světě v elektrické a tepelné vodivosti, využití v domácnostech i průmyslu a tak dále. Bez stříbra by prostě moderní svět o hodně přišel! Proto je jistě škoda, že ačkoliv je nenahraditelné, jeho zásoby se tenčí. A každý rok se ho vytěží více a více, přibližně během dvaceti let by se přitom měl uzavřít poslední stříbrný důl. Cena tedy jde celkem logicky rok od roku nahoru, rozhodně se proto vyplatí sebemenší investice. A to, i když máte hlouběji do kapsy, je chráněno před inflací, je vzácné a oproti akciím nikdy nepůjde na nulu. Nemusíte navíc vždy nakupovat fyzické stříbro, byť by byla škoda nemít ho doma či trochu bezpečněji v sejfu v bance, že?

Čísla hovoří celkem jasně. Posledních pět let znamenalo takřka ztrojnásobení hodnoty stříbra na světových trzích. Takto zhodnocená investice se asi jen tak někomu nepovede, možná jen při přestupech sportovních talentů, a v této oblasti není nikdy nic jistého. Pokud máte volné finanční prostředky, které chcete investovat, je to jedna z nejrozumnějších možných variant.

Těžba stříbra: