POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Návrat ke zlatému standardu

Po většinu doby během let 1800 – 1900 platil ve světě zlatý standard. Během této doby mohli lidé měnit papírové peníze za zlato na základě aktuálních směnných kurzů. Nicméně, ke konci třicátých let minulého století se prezident Roosevelt rozhodl ukončit tyto výměny, zrušil zlatý standard ve Spojených státech, a celý svět se postupně začal vzdalovat od zlatého standardu také. Do konce roku 1970 už zlatý standard přestal existovat v každé zemi.

Problém

Bez zlatého standardu začal sloužit dolar jako „měřítko“, podle kterého ostatní země určovaly hodnoty svých vlastních měn. Bohužel, hospodářský útlum a blížící se dluhová krize ve Spojených státech způsobily problémy národům po celém světě. Na rozvíjejících se trzích, které jsou obvykle zaplaveny americkými dolary, začala hodnota národních měn vůči dolaru velice výrazně kolísat. Čím více bude dolar nestabilní, tím větší je pravděpodobnost, že ostatní země budou investovat do jiných měn, aby uchránily své vlastní bohatství. Vzhledem k tomu, že rozvíjející se trhy se nyní skládají z více než 50ti procent světového HDP, jejich volba investovat do zlata ovlivní každého.

Důsledky návratu ke zlatému standardu

Spojené státy si již v minulosti pohrávaly s myšlenkou ohledně návratu ke zlatému standardu, ale nápad nebyl nikdy uskutečněn kvůli významným ekonomickým problémům, které by to způsobilo. Bez zlatého standardu může vláda vytisknout tolik dolarů, kolik potřebuje ke kontrole ekonomiky. Nicméně, v případě, že by se zlatý standard vrátil, Spojené státy by neměly k dispozici dostatek zlatých cihliček, aby pokryly peníze v oběhu.

Bohužel, jak bude většina zemí zálohovat své vlastní měny zlatem, USA nebude mít jinou možnost, než aby učinily v budoucnu totéž, což nepochybně povede k hospodářské krizi. Hodnota papírových peněz bude výrazně klesat a občané spoléhající pouze na tuto měnu najednou přijdou o své bohatství.

Pokud máte obavy z hrozícího návratu ke zlatému standardu, jediný způsob, jak chránit svůj majetek, je investovat do zlata nyní – předtím než papírové peníze ztratí svou hodnotu.