POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Nano stříbro

Určitě jste již slyšeli o převratné nanotechnologii, která využívá technologické vynálezy o velikosti v řádu nanometrů, což odpovídá tisícině lidského vlasu. Díky nim dnes většina veřejnosti tuší, co si představit pod pojmem „nano“ a nepřekvapí je tedy slovní spojení: nano stříbro.

Tato realitní novinka bývá někdy označována jako „kosmetika nové generace“ nebo dokonce „revoluce v kosmetice“. Proč právě v kosmetice? To si vzápětí podrobněji vysvětlíme. Příznivé účinky stříbra na lidskou pokožku, konkrétně především hojení ran, jsou však známy již po tisíce let, zmínky nacházíme například u starých Egypťanů. Dezinfekční a léčivé účinky stříbra znali také evropští lékaři devatenáctého století. Teprve nedávno však začalo stříbro v medicíně zažívat renesanci.

Účinnost se odhaduje na 99,9% – stříbro tedy hubí bakterie, viry a plísně celkem spolehlivě.

Mechanismus fungování tohoto kovu byl totiž objeven až během 20. století, když vědci umístili stříbro pod mikroskop a objevili mikroskopické částice (nanočástice). V souvislosti s tím byla objevena také jejich unikátní baktericidní a fungicidní schopnost. Účinnost se odhaduje na 99,9% – stříbro tedy hubí bakterie, viry a plísně celkem spolehlivě. Jak toho využít? Teď nastupuje výše avizovaná kosmetika. Výrobci poměrně vzápětí přišli na trh s produkty na bázi stříbra, které pomáhají dezinfikovat vaši pokožku a díky tomu působí jako preventivní opatření.

Jsou navíc hypoalergenní, vhodné i pro citlivou pokožku a neobsahují nežádoucí složky jako barviva nebo parfémy. Už to samo o sobě působí jako magnet na spotřebitele, kterým vlastní zdraví není lhostejné, a chtěli by pro sebe udělat něco navíc. K dostání jsou mýdla, deodoranty, sprchové gely, krémy a masti, ale také řada přípravků do domácnosti, například čistící spreje nebo prací prášky. Postupně s n trhu objevují i novinky jako ponožky s obsahem stříbrných nanočástic či výrobky určené pro domácí mazlíčky.