POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Muzeum zlata

Muzejní prostory celého světa jsou různorodé, protože vystavovat lze cokoliv, oč je zájem mezi turisty. Sázkou na jistotu je určitě historie, umění všeho druhu nebo voskové figuríny. A co muzeum věnované zlatu jako takovému? Jedno muzeum zlata bychom našli například v Bogotě, hlavním městě Kolumbie.

Samozřejmě, i zde je hlavním motivem historie, najdete zde exponáty pocházející z provenience většiny indiánských kultur v Jižní Americe ještě před příchodem krvelačných španělských conquistadorů. Podle mnohých odborníků je zde vůbec nejjedinečnější kolekce zlata na světě.

Výhodou je, že se v tomto muzeu může fotit, takže si pěknou památku na zdejší nádhery uchováte snad navěky. Celkově tu najdete na pětapadesát tisíc kusů exponátů, z toho plných 34 tisíc je ze zlata, zbytek jsou předměty z kostí, keramiky nebo třeba i umně tkané textilie. El Museo del Oro, jak zní v originále název tohoto rozsáhlého komplexu, nabízí popisky ve španělštině a angličtině, takže jistě nebude potřeba ani mít po ruce překladatele. Celá sbírka je také dokonale nasvícená, takže si budete připadat skoro jako v pohádce, všude jen odlesky zářivého zlata.

Muzeum bylo založeno v roce 1939 a nachází se v budově Státní kolumbijské banky. Ta se v době těsně před vypuknutím druhé světové války chtěla zasadit o lepší zacházení s archeologickými nálezy, které by bylo ideální shromáždit pro přehlednost na jediném místě.

Na závěr si pojďme muzeum trochu projít. Po vstupu do budovy můžete navštívit obchod, restauraci nebo kavárnu. Expozice začíná „“ ve druhém patře. Za skleněnými vitrínami si lze prohlížet exponáty spojené s každou indiánskou kulturou – Muisca, San Augustín, Tolima a další. Je jich celkem třináct, každá má pro sebe zvláštní velký sál. Je tu i speciální místnost s názvem Despues de Colón (v angličtině se nazývá After Columbus, což asi vysvětluje dostatečně její obsah). Ve třetím patře se dočkáte třeba ukázky šamanských ozdob, na závěr Vás pak čekají videa, která celou tu nádheru ještě jednou připomenou.