POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Moderní šperky jsou v kurzu

V dnešní vyspělé a pokročilé době je skutečnou výzvou být originální. Šperkařství je dnes na takové úrovni, že Vám tuto touhu dokáže naplnit. Umělci z celého světa pracují stále na novějších a dokonalejších kouscích.

Profesionální šperkařství se může chlubit zárukou kvality, a to právě díky poctivosti práce skutečných odborníků. Ti s oblibou pracují s barevným Muránským sklem.

Špičková italská práce, radost pohledět

Tento zázrak z Itálie je zásadně ruční prací mistrů. Využívá se u mnoha technik, které jsou nanášeny například na hodinky. Uplatní se ale také při výrobě náramků či řetízků, většinou s nejznámější technikou Millefiori, kterou vynalezl designer Alan Koulian (spíše ho budete znát jako Alan K). Jeho původ není ovšem italský, ale americký. Díky zářícímu spektru barev jsou šperky od tohoto odborníka lehce k poznání. Na trhu se řadí mezi ty nejvýstřednější.

V závěru jeho dílo vypadá jako půvabná mozaika z opravdu maličkých barevných částeček. Každý, kdo chce tedy takový druh šperku vytvořit, musí mít stoprocentní smysl pro detail. Může si jej pořídit každá mladší i starší dáma, protože má v sobě honosný a elegantní půvab. V tomto stylu se dnes vyrábí spousta napodobenin, Alan K. ale používá jen prvotřídní suroviny, které dlouho vydrží, a to rhodiované stříbro bez obsahu niklu s kapkou barevné pryskyřice.

Alan Koulian se zamiloval do květin

Tvůrce se může chlubit i dalším světoznámým stylem Designo. Oba jeho styly jsou si navzájem velice podobné, tento je přece jen extravagantní o trochu méně. Millefiori jsou skvělé pro všechny milovníky barev – nenajdete na něm totiž téměř žádný kousek neobarveného místa. Designo je zase pro ty, kteří mají rádi decentnost. Samozřejmě, že stejně jako v každé jeho tvorbě se šperky mohou chlubit krásnými lesklými barvami, není jich tu ovšem tolik, jako u řetízků, náramků či náušnic Millefiori.

Typickým znakem pro všechna Alanova díla jsou květiny. Asi správně tušil, že zrovna tento vzor mu může hrát do karet a dá mu prostor se vydovádět ve všech možných barvách. Díky tomu, že Alanovy produkty jsou vyrobené zásadně ze stříbra bez niklu, mohou ho nosit i ti, kteří mají na stříbro jako takové alergii. Tím pádem můžeme říct, že tento kus šperku je skutečně vhodný pro všechny.