Levné šperky online, expedice do 24 hodin. Poštovné nad 2 000 Kč ZDARMA.

Louis Vuitton – šperk ve tvaru zámku

Firma Louis Vuitton pojmenovaná po stejnojmenném zakladateli je celosvětově velice známá a především mezi ženami oblíbená. To neznamená, že muži ji rádi nemají. Sice módní prvky nenosí, ale vždycky mají záruku perfektního dárku pro svou drahou polovičku. Jedná se o francouzskou oděvní značku, působící již od roku 1854.

Na trhu přes půl druhého století

Nedávno tedy oslavila své 160. výročí. Možná právě díky svému původu přišla firma na nový módní prvek. Hlavní město Francie – Paříž, je proslulá pod názvem “město lásky”. Ne jen díky romantickému pohledu z Eiffelovy věže, ale také díky Pont des Arts, mostem s minimálně pěti tisíci zámky. Ty byly připnuty zamilovanými páry, které je zde uzamkly jako symbol jejich nikdy nekončící lásky. Zamilovaní zásadně své klíčky od zámků vyhazují společně do řeky tekoucí pod mostem, aby jejich zámek nemohl nikdy nikdo otevřít. Většinou bývá zámeček popsán iniciály křestních jmen milenců.

ZAJÍMAVOST: Tento způsob projevení své oddanosti druhému pochází z dob před první světovou válkou, kdy mladé dívky věřily, že jim poté bude jejich partner po celý život věrný. Tento trend ovládl celý svět až do nynější doby a stále se stává více a více populární jak u žen, tak ale i u mužů. Zdá se, že nic nemůže zabránit šíření této vlny.

Romantické, ale rovněž nebezpečné

Páry jsou často i pokutovány za připnutí jejich zámku k mostu právě proto, že hrozí zhoršení kvality mostu kvůli jejich tíze. Navíc zámky občas nenechají na zábradlí jediný kus volného místa, což poté brání výhledu všech kolemjdoucích na okolí města. Každý den je po světě minimálně tisíc nově připnutých zámků. Z toho lze usoudit, že páry se nebojí ani velké pokuty. Mladí lidé zkrátka milují tuto, jak se již nyní dá nazvat, tradici.

Módní senzace Louis Vuitton přišla na to, jak si mohou ženy své zámky elegantně upnout k tělu. Vymyslela totiž šperk ve tvaru zámku, který se dá připnout například na náramek nebo na řetízek. Náramky i řetízky s přívěsky se vyrábí ve stříbrném nebo zlatém provedení. Dokonce je možné, mít na krku pověšené klíčky od zámku a na ruce nosit zároveň náramek, který bude držet samotný malý zámeček. Můžeme ale také klíčky od zámečku oddělit, a věnovat je někomu nám velice blízkému, aby nám je střežil. Většinou jsou komplety prodávány právě za tímto účelem. Jako věnování a důkaz naší přízně a lásky někomu, na kom nám záleží. Je to zkrátka výborným dárkem pro každou ženu. Protože ženy mají zalíbení v mužích, kteří jim umí svou lásku dokázat a umí potěšit.