POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Longines historie firmy

Hodinky Longines náležejí mezi legendy švýcarského hodinářského řemesla. A není divu – jakmile vám vzápětí představíme jejich stručnou historii, dáte nám za pravdu. Ta se totiž začala psát již před bezmála dvěma sty lety a po celou dobu své existence je značka symbolem pokroku, moderních technologií, preciznosti řemeslného zpracování a z toho vyplývajícího… puncu luxusu.

Společnost byla založena v roce 1832 ve švýcarském městě Saint-Imier. Stál za tím hodinářský mistr Auguste Agassiz, jehož továrna vyrostla doslova na zelené louce, na místě řečeném Les Longines.

Agassiz postrádal jakékoliv invence ve vymýšlení názvu a tak svou firmu zkrátka pojmenoval stejně jako region, kde se nacházela. V té době jistě ještě netušil, že právě položil základy společnosti, která přečká staletí a v jednadvacátém století se zařadí po bok luxusních hodinářských značek, po jejichž výrobcích touží každý příslušník vyšší společenské třídy. Zpočátku se však Longines nezaměřovala na klasické náramkové hodinky – místo toho dodávala na trh hodinářské součástky a systémy časomíry. Do povědomí se zapsaly rovněž okřídlené přesýpací hodiny.

První hodinový strojek však přišel až v roce 1867, tedy téměř čtyřicet let po založení. Od té doby se v Longines zaměřují na specifické know-how – spolupracují s předními odborníky v oboru a postupně se vypracovali na oficiální časoměřiče celé řady světových sportovních událostí. Již v roce 1896 figurovaly hodinky Longines při prvních obnovených olympijských hrách v Londýně a během Švýcarského federálního klání v gymnastice v roce 1912 představila firma vůbec první automatický časoměrný systém na světě.

Další pokrok přišel v roce 1927. Od chvíle, kdy se v roce 1919 stává oficiálním dodavatelem měřící technologie pro Mezinárodní leteckou federaci, se Longines nepřestal věnovat leteckému umění a tak dostal výsadní právo vyrábět navigační hodinky přesně podle plánu Charlese Lindenberga, který jako první člověk na světě přeletěl Atlantik bez mezipřistání. Retro model těchto hodinek se limitovaných edicích s nostalgickým nádechem vyrábí dodnes.