POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Léčivé kameny – štěstí a láska

Dovedou léčivé kameny přivést do našeho života štěstí a lásku? Ne každý asi jejich účinku věří, najdou se ale samozřejmě i tací, kteří na tuto metodu nedají vůbec dopustit. Pojďme si proto představit několik léčivých kamenů, které by měly (či mohly) tento nesnadný úkol zvládat doslova a do písmene na jedničku.

Kámen, který je spojován se štěstím a dobrou duševní pohodou, je v první řadě akvamarín. Jeho nositel by měl dojít vnitřní svobody a čisté mysli – snad i proto se mu říká „kámen mystiků“. Lidé, kteří touží po těsném sepjetí s přírodou, by u sebe měli nosit aventurín.

Jste špatnými řečníky? To by Vás mohl duchovně „probudit“ kámen zvaný chalcedon, ten podporuje vytříbenost mluveného projevu a dovede překonat zábrany v řeči. Neklidným duším, které jsou plné beznaděje a obav ze života, by naopak mohl pomoci takzvaný chryzopras, jenž naučí i dostatku trpělivosti, což je v současné době velmi důležité. V době, kdy nás něco hodně trápí, by mohl pomoci hematit, jenž ulevuje od duševního i fyzického přetížení a podporuje i lepší paměť. Uklidnění od nepříjemných vnějších vlivů s sebou nese i amazonit, lepší emocionální stav by měl navodit i ametrín.

Kamenem spojovaným často s láskou je jadeit. Ten má současně dobrý vliv na plodnost, přináší harmonii, ohleduplnost a pochopení. S duchovnem je velice spojen i fluorit, jenž napomáhá lepší intuici (a jak napovídá název, měl by ulevit i od bolestí zubů).

V tomto směru je hodnotný i achát, jenž podpoří sebedůvěru a dopřeje i fyzickou a duševní rovnováhu. Máte pocit, že potřebujete pochopit sebe sama a podívat se do svého nejniternějšího světa? V takovém případě by mohlo pomoci takzvané býčí oko.

A na závěr – pokud nechcete být manipulováni a klamáni svým okolím, je tu pro Vás kámen zvaný heliodor (či též zlatý beryl).