POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Konica Minolta

Je až s podivem, jak jsou některé státy spjaty s určitými průmyslovými obory. Nové technologie z oblasti optiky, fotografie a tisku například velmi často pocházejí z Japonska. Země vycházejícího slunce je domovinou značek jako Canon, Nikon, Olympus či Konica Minolta. Pojďme se spolu podívat podrobněji na historii poslední jmenované. Třeba má na sobě právě vaše tiskárna její logo.

Lékárník s vášní pro focení

Společnost Konica Minolta známe pod tímto názvem teprve třináct let. V roce 2003 se sloučily dvě původně japonské společnosti: Konica a Minolta, obě s kořeny sahajícími desítky let daleko. Konica byla založena dokonce již v roce 1873 a to díky lékárníkovi jménem Rokusaburo Sugiura, který ve své lékárně nejprve prodával fotografické materiály. Zájem o ně lékárníka, který provozoval největší prodejnu svého druhu v Tokiu, překvapil natolik, že se rozhodl věnovat se fotografiím důkladněji. Založil nový obchod specializovaný pouze na fotografické vybavení a začal prodávat vlastní fotoaparáty. Úspěšně své podnikání rozvíjel a na trh se díky nadšení a snaze šikovných techniků z firmy Konica dostalo desítky modelů fotoaparátů. Jejich vývoj probíhal od třicátých let dvacátého století až do počátku nového tisíciletí.

Fúze dvou fotografických gigantů

Vraťme se však znovu do minulosti. V japonské Osace byla v roce 1928 založena firma Minolta, od počátku specializovaná na výrobu fotoaparátů a příslušenství. I tato společnost se postarala o několik menších „revolucí“, když na trh ve druhé polovině dvacátého století uvedla celou řadu patentů.

ZAJÍMAVOST: V srpnu 2003 se obě společnosti sloučily do jedné a dále se prezentují jako Konica Minolta. Čeští zákazníci však znají již od roku 1990, kdy na zdejší trh vstoupila společnost Minolta. Starala se především o výrobnu tiskáren a kancelářského vybavení, u čehož víceméně zůstalo dodnes.