POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Kde a jak bezpečně uložit zlato

V dnešní době spoustu lidí investuje své peníze do koupi zlata. Je to velmi výhodné a zlato většinou nabírá hodnotu nebo na své hodnotě zůstává, čili neproděláte. Ale nastává zde velmi záludná otázka: Kam a jak bezpečně uložit zlato?

První- a zřejmě nejčastější- možností je banka. Zlato zde uložíte do bezpečnostní schránky a můžete být v klidu, neboť k ní budete mít přístup jen Vy sami. Pokud ale přece jen máte obavy, existuje zde možnost pojištění, které si můžete samozřejmě vyřídit. O zlato se nebudete muset starat a budete vědět, že je na dobrém a bezpečném místě. Snad jedinou nevýhodou – avšak nikoliv nepřekonatelnou – je nějaká mimořádná situace, kdy by mohla být banka i bezpečnostní schránka uzavřena.

Jedná se například o nějakou ekonomickou či politickou krizi. Toto však, jak už je výše uvedeno, není nepřekonatelné a tyto situace nastávají opravdu jen ojediněle. Na příkaz soudu, na který máte možnost se obrátit, Vám bude zlato za Vaší přítomnosti vydáno. Vyplývá z toho jedině to, že bezpečnostní schránka v bance, je dobrá varianta, ale je důležité si vybrat a pořádně promyslet, které bance své cenné zlato svěříte.

Pokud na tohle zrovna moc nevěříte, existuje tu ještě jedna možnost, kde lze Vaše zlato uložit. Jedná se o trezor, který si lze zabudovat doma. Důležité však je, abyste trezor měli dostatečně zabezpečený a neměl k němu přístup jen tak někdo. Výhodou je to, že pokud budete potřebovat nutně peníze, přístup budete mít okamžitý a bez zbytečného vyřizování.

Pokud budete mít zlato uschované doma, bude jen ve Vašich rukou, čili bude pouze na Vás, jak se o ně postaráte. Berte však v úvahu i to, že při jakémkoliv vloupání, které se může ve Vašem bytě, či domě odehrát, může být zlato bezpodmínečně odcizeno. Takže je jistě bezpečnější a praktičtější zlato uložit do banky, kde si lze vyžádat bezpečnostní schránku a pokud možno, nejlépe si svůj poklad i pojistit. Konečné rozhodnutí bude ale záležet pouze na Vás.