POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Jak zjistit velikost prstenu sám?

Pokud nemáte možnost navštívit klenotnictví, kde Vám velikost prstu změří klenotník za pomoci kroužků či trnu, můžete si snadno sami zjistit, jak velký prsten budete potřebovat, nebo jak velký prsten máte doma. Existuje několik ověřených způsobů. Zde máme ty základní a velmi jednoduché.

Při měření je nutné vzít v úvahu několik věcí:

  1. Na pravé ruce bývají prsty o něco silnější než na levé.
  2. Měření je ideální při pokojové teplotě.
  3. Neměřte se ihned po větší námaze.
  4. Vyberete-li si masivní či široký prsten, velikost zvolte raději o číslo větší.
  5. Měřící materiál kolem prstu obtočte volně.
  6. Prsten musí jít přetáhnout přes kloub.

Měření provázkem

Připravíte si provázek a pravítko. Nepoužívejte měkké metry, jako je třeba krejčovský. Obtočte prst provázkem a v místě překřížení udělejte fixem značku. Provázek pečlivě narovnejte a s co největší přesností změřte. Naměřené milimetry odpovídají dané velikosti. Velikosti 48 odpovídá tedy 48 milimetrů. Můžete také použít zubní nit. Pokud si nejste jisti, zda máte provázek dostatečně volně, zkuste to jinak. Obtočte ho natěsno přesně v místě  kloubu a opět pečlivě změřte. Obě naměření musí vyjít stejně.

Měření papírovým proužkem

Odstřihněte si  z papíru úzký proužek, obtočte kolem prstu a opět udělejte značku. Narovnejte a pečlivě pravítkem poměřte. Tato metoda vyžaduje opravdu velkou pečlivost. Opět Vám  doporučujeme udělat kontrolní měření obtočením natěsno přímo v místě kloubu a porovnat s prvním měřením.

Měření stávajícího prstenu

Pečlivě změřte průměr prstenu pravítkem a poté si velikost vyhledejte v převodní tabulce. Na měření mohou zdatnější použít šupleru. Převodní tabulky měření prstů najdete volně na internetu.

Kroužková metoda

Prsten, který již máte, můžete také změřit kroužkovou metodou. Na internetu lze stáhnout předlohu s číslovanými kroužky. Tu si vytiskněte v plné velikosti a na jednotlivé kroužky prsten pokládejte, dokud nenajdete ten nejpřesnější. V každém kroužku je číslo, které označuje velikost.

Všechny metody, které jsme Vám ukázali, jsou velmi snadné a určitě si mezi nimi vyberete.