POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak se starat o stříbrné šperky

Koupili jste si stříbrný šperk a chcete, aby Vám co nejdéle vydržel? Ano, to by chtěl jistě každý, existuje ale řada doporučení a zásad, které je třeba dodržet. Pojďme si tedy společně představit alespoň tu nejzákladnější a nejnutnější péči o každý kousek stříbra.

V první řadě – je jasné, že stříbro nesmí zůstat dlouho na denním světle. Neodkládejte jej proto na poličku v koupelně nebo dokonce na přímé slunce. Pořiďte si klidně papírovou krabičku, do které se šperk snadno uschová, pokud jej zrovna nenosíte. Důležité je jen to, aby schránka na stříbrný šperk nebyla průsvitná a k cennostem se nedostala vzdušná vlhkost.

Stříbrné šperky sundejte během sportovních aktivit a obecně fyzicky náročných činností (úklid, zahradničení a tak dále). Tyto šperky nepatří ani do bazénu, sprchy a tak dále. Prostě nesmí přijít do kontaktu s vodou a už vůbec ne s potem – mohou totiž snadno zčernat. Laicky řečeno, stříbro je hodně choulostivé a prostě zoxiduje.

A jak odstranit zčernání? Rozhodně ne výluhem v solném roztoku nebo dokonce Savu, na počkání to udělá každé zlatnictví nebo si pořiďte speciální přípravek, díky kterému můžete stříbro čistit i doma.

Pokud chcete odkládat stříbrný šperk do peněženky, zapomeňte na to, tedy pokud jej nechcete znehodnotit. Poměrně snadno se totiž poškrábe, o což se rády postarají nejrůznější mince. Stejně tak by měly být šperky uchovávány sólově, opět proto, že by se mohly lehce poškrábat.

Stříbrných šperků se pokud možno nedotýkejte rukama od krému nebo make-upu. Viditelné nečistoty se dají snadno odstranit vatovou štětičkou nebo papírovým kapesníkem, velké skvrny ale odstraní jen profesionální zlatník. Cena takového vyčištění se pohybuje obvykle kolem padesáti korun, což není moc velká investice, co říkáte?