POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak rozpoznat padělek hodinek Tissot?

Hodinářská firma Tissot vznikla roku 1853 ve vesničce Le Locle ve Švýcarsku. Dnes nbízí své špičkové hodinky ve více než 150 zemích na světě. Ceny pravých hodinek Tissot začínají na zhruba pěti tisících korunách, ale mohou stát i desítky tisíc. Pokud někde uvidíte podezřele levné hodinky pyšnící se značkou Tissot, zaměřte se na tyto body, abyste nenaletěli podvodníkovi.

Napřed si zkontrolujte cenu. Pokud půjde výrazně pod 200 dolarů, tedy našich přibližně 4 500 korun, zbystřete. Pokud si například koupíte hodinky Tissot na ulici za šest stovek, s největší pravděpodobností máte falešné. Na padělky ale narazíte také na internetových aukcích, přestože budou hodinky nabízeny a inzerovány jako „zaručeně pravé.

Zkontrolujte korunku hodinek. Pokud je písmeno T na hodinkách pouze nalepené, je to špatně. Pravé hodinky Tissot totiž mají písmeno na korunce vyryté.

Podívejte se na sklíčko. Nachází se na něm nečistoty? Otisky prstů? Chytají se na něj vlasy a chlupy? Pak je to levná replika. Podívejte se také na všechny spoje, zda nevypadají nekvalitně. Externí části jako chronometr a tachometr by měly být perfektně zarovnané a sedět na svém místě. Pro jistotu porovnejte hodinky s fotografií na webu www.tissot.ch.

Přečtěte si všechny texty, které se nachází na hodinkách. Jsou zde nějaké překlepy nebo gramatické chyby? Pak se jedná o jasný padělek. Oblíbené jsou mezi padělateli zejména nápisy typu „Eighteem Jewels“ nebo „Made in Swiss“.

Pokud máte tyto hodinky doma, zkontrolujte svítivost jejich fluorescenčních prvků pod lampou a následně ve tmě. Tissot používá velmi světlé a kvalitní materiály. Padělky buď nesvítí vůbec, nebo svítí jen opravdu maličko.

Pokud si však stále nejste jistí tím, zda máte doma pravé hodinky Tissot nebo padělek, zaneste je do autorizované prodejny Tissot nebo do hodinářství či klenotnictví, které má s touto značkou zkušenosti.