POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak rozpoznat falešné hodinky Omega?

Hodinky Omega se vyrábějí ve Švýcarsku už od roku 1848. Z původně malé firmy se stala obrovská mezinárodní společnost nabízející ty nejkvalitnější produkty. Od roku 1932 je Omega partnerem olympijských her. A jako u všech populárních značek je i u Omegy problém s padělateli. Jak tedy předejít tomu, abyste si domů přinesli padělek místo pravých hodinek této značky?

Obecný vzhled

Než vyrazíte na nákup, podívejte se na stránky společnosti Omega a prozkoumejte nabídku. Najdete zde fotky všech aktuálně prodávaných i starších modelů. Od těchto fotek se pak můžete odrazit. Obecně platí, že nekvalitní padělky, kterých je na trhu většina, bez problémů poznáte už pouhým okem. U těch zdařilejších si budete muset dávat pozor na jiné věci.

Svítivost

Hodinky Omega mají svítící ciferník, který je vhodný zejména ve tmě. Levné repliky mají často nekvalitní svítivé materiály, které by se na originálu nemohly vyskytnout. Pokud si pro hodinky jdete osobně, schovejte je před světlem a dívejte se, jak dlouho budou svítit. Pravé Omegy vám vydrží dlouho, zatímco ty falešné velmi rychle zhasnou.

Slova

Nápisy na pravých hodinkách Omega jsou zhotovovány s velkou pečlivostí. Pokud si tedy všimnete jakékoliv nesrovnalosti, buďte opatrní. Může se jednat o podvod. Zaměřte se zejména na gramatické chyby, překlepy a nelogičnosti. Pokud je na hodinkách místo „Made in Switzerland“ použit výraz „Made in Swiss“, rozhodně nejsou pravé. Omega používá velmi čistý styl fontů a typografie, nikoliv písmena s rozmazaným efektem a podobně.

Sériové číslo

Hodinky Omega mají unikátní osmimístné číslo, přes které je lze identifikovat v databázi. Starší modely mají číslo vyryto uvnitř krytu, novější pak zvenčí. Číslo také musí sedět s garanční kartou, kterou musíte dostat hodinkám. Vyžádejte si sériové číslo a ověřte si pravost přímo u Omegy. Stačí navštívit internetové stránky nebo autorizované centrum Omega.

Názvy modelů a jednotlivých řad

Omega používá jednoznačné označení pro svoje modely. Jednotlivé modelové řady a jak mají vypadat, jsou dohledatelné i na internetu. K dostání jsou hodinky pánské, dámské, ale dokonce i specialita – hodinky pro páry, tedy sada s dámskou a pánskou variantou. Mezi nejznámější řady patří Constellation, Seamaster nebo Deville. Proto se u prodejce zaměřte na to, které hodinky vám chce prodat, jak se jmenují, a zda vůbec takové má Omega ve své nabídce.