POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak rozeznat pravý iPhone od padělku

Apple iPhone je jedním z nejpopulárnějších přístrojů na trhu. Dokazují to prodejní čísla, která Apple vykazuje. Přístroj je populární pro svůj neotřelý design a funkčnost. Nové iPhony atakují svou cenovkou hranici dvaceti tisíc korun, ale lidé si je přesto kupují. Ovšem na trhu existuje i spousta podvodníků, kteří vytvářejí klony pravého iPhonu a snaží se na tom vydělat.

Tento článek vám ukáže, jak spolehlivě rozpoznat pravý iPhone od padělku. A padělatelé jsou stále vynalézavější a vytvářejí téměř přesné kopie. Mnoho lidí, kteří chtějí mít iPhone, a zároveň neutratit tolik peněz, jim zkrátka naletí. Takže jak tedy poznat pravý iPhone?

1)Zkontrolujte šroubky

Originální iPhone má šroubky s pětihlavým vrchem, zatímco falešné iPhony mají normální křížový šroub. K tomuto kroku se Apple odhodlal právě, aby mohli zákazníci rychle zjistit, zda mají v ruce originál.

2) Zkontrolujte polohu tlačítek

Dalším znakem, že je iPhone pravý, je probouzecí tlačítko v pravém horním rohu, zatímco ovladač hlasitosti je v horní části levého boku přístroje. Pokud je na telefonu cokoliv jinak, jde o falešný iPhone.

3) Zkontrolujte displej

Displej originálního iPhonu je kvalitní a neměly by na něm být okem rozpoznatelné pixely.

4) Zkontrolujte jablko

Na zadním krytu musí být logo s nakousnutým jablkem. Pokud tam není, nebo je nějakým způsobem pozměněno, jde o padělek.

5) Zkontrolujte sériové číslo

V telefonu jděte do Nastavení, vyberte Obecné a poté O telefonu. Tím získáte sériové číslo. To pak můžete zadat na stránkách Apple, která vám na základě něj prozradí, jestli je pravý. Pokud stránka nemůže nalézt toto sériové číslo, jde o pouhou kopii.

6) Zkontrolujte paměť

Originální iPhone má fixní kapacitu uložiště – 16, 32 nebo 64 GB. Falešné iPhony vyžadují paměťovou kartu, kterou iPhone vůbec nepodporuje. Pokud tedy najdete slot na paměťovou kartu, pak máte v ruce padělek.

7) Zkontrolujte uvítací obrazovku

Pokud už nemůžete iPhone rozeznat fyzicky, musíte se podívat na jeho software. Telefon vypněte a zapněte. Falešné iPhony vám na uvítací obrazovce napíšou „Vítejte“ nebo něco podobného, zatímco originál ukáže pouze logo s nakousnutým jablkem. Na hlavní obrazovce pak naleznete ikonu Apple Store. Pokud se ale kliknutím na ní spustí Google Play, tak máte jasno.

8) Kde je Siri?

Hlasová asistentka Siri je dostupná jen na originálech, falešné iPhony jí zkrátka nemají a nespustí.

9) Zkontrolujte operační systém

Pokud vidíte jakoukoliv jinou aplikaci než iOS, máte v ruce 100% padělek. Apple jiný systém než iOS nepoužívá.

10) Zkuste připojení na iTunes

Připojte telefon k počítači a zkuste spustit iTunes. Pokud vám hlásí chybu, znamená to, že iTunes nerozpoznává váš telefon, a tím pádem je to padělek

11) Zkontrolujte font

Další věcí na falešných iPhonech je font ve zprávách. V některých případech jsou tam pouze čínské znaky a angličtinu či jiný jazyk si musíte odemknout v nastavení.

12) Zeptejte se prodejce na počet SIM karet

Když se prodejce zeptáte, kolik SIM karet naráz můžete používat, a on vám hrdě odpoví, že dvě, jde o padělek. Dual SIM iPhone zkrátka neexistuje. A originální iPhone bude mít na sobě štítek, který říká, že byl navržen v Apple California a montován v Číně.

13) Zkontrolujte přítomné aplikace

Originální iPhone obsahuje aplikace společnosti Apple jako je kompas, nastavení, kalkulačka, hudba, fotky…Pokud něco chybí, nemusí jít nutně o padělek, ale telefon mohl projít jailbreakem. Abyste měli jistotu, uveďte telefon do továrního nastavení. Pokud i tak něco chybí, jde o klon

14) Ptejte se na záruku

Prodejci falešných iPhonů vám nikdy nedají záruku ani kontakt na certifikované iPhone servisní středisko.

15) Pozor na cenu

Pokud je nabízený iPhone opravdu výrazně levnější než v oficiálním obchodě, pořádně si koupi promyslete. Ano, může být třeba použitý a proto levnější, ale opatrnosti není nazbyt.

16) Vezměte iPhone do oficiálního obchodu

Pokud váš iPhone projde všemi výše zmíněnými testy, ale vy si přesto nejste jistí, zavítejte do nejbližšího Apple Storu. Předejte telefon technikovi a požádejte ho o kontrolu pravosti. On napojí telefon na diagnostiku a řekne vám, zda je to pravý iPhone.