POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak rozeznat padělky telefonů

Padělatelé mobilů imitují všechny designové prvky tak, aby jejich padělek vypadal věrohodně. Vnější vzhled telefonu a displeje, loga a nápisy, balení a příslušenství, to všechno lze poměrně věrně okopírovat.

Pokud máte tu možnost, kupujte telefon vždy u registrovaného prodejce či oficiálního dodavatele, který ručí za pravost. Pokud to možné není, řiďte se při nákupu těmito radami, abyste nenaletěli a nekoupili padělek.

Jak rozeznat padělky telefonů?

Mějte znalost o telefonu

Před koupí nového telefonu se vyplatí udělat si malý průzkum. Měli byste kupovat telefony jen od prověřených výrobců. Než přistoupíte ke koupi, měli byste znát modelové číslo telefonu, dostupné barvy, vlastnosti, jaký má hardware a software, nebo jakou má záruku. Informace o specifickém modelu můžete zjistit na stránkách výrobce nebo u oficiálního prodejce. Jakmile máte takové informace, bude pro podvodníky těžší vás napálit.

Vzhled

Na první pohled může padělek vypadat identicky. Při bližším pohledu ale můžete rozpoznat zřejmé rozdíly mezi originálem a padělkem, jako je barva, poloha tlačítek, velikost, nebo nápisy. Některé padělky ale nejsou tak nápadné. Padělatelé jsou schopní vytvořit na chlup přesnou kopii. Pokud máte možnost vidět před koupí telefon naživo, zaměřte se na váhu, velikost displeje, polohu tlačítek, baterii, kvalitu potisku a barvy, přidané nebo ubrané funkce, nálepky s certifikáty kvality a hologramy. Padělek má na pohled výrazně nižší kvalitu.

Vlastnosti

Padělané telefony mají jiné vlastnosti, než originální modely, jako třeba funkci Dual SIM, příjem analogové televize atd. Podívejte se na modelové označení a technické specifikace telefonu na internetu, než si koupíte svůj telefon. Padělané telefony také často nabízí funkce, které ve skutečnosti v přístroji nejsou. Například, fotoaparát může být označen za osmimegapixelový, ale ve skutečnosti není. Nebo vám prodejce řekne, že má GPS, ale nemá. Padělky také často mívají jinou barvu, kapacitu paměti, fotoaparát, rozlišení displeje a operační systém. Je proto důležité si všechno zjistit o telefonu předem.

Funkce

Padělané telefony využívají levné nekvalitní součástky, a často i druhořadé či ukradené operační systémy. Padělatelé používají procesory staré generace, které mohou mít stejnou funkčnost jako originální telefon, ale výrazně nižší rychlost. Pokud jste si koupili padělek, často to zjistíte už při zapnutí telefonu. Rychlost procesů je velmi nízká, v operačním systému chybí aplikace, nebo telefon není kompatibilní s originálním softwarem a aplikacemi výrobce.

Dostupnost

Padělané telefony se na trh dostávají v okamžiku, kdy je originál vyprodaný nebo momentálně nedostupný. Výrobci a registrovaní prodejci řeknou, že model je nedostupný, a v ten moment začnou padělatelé nabízet nekvalitní kopie na internetu. Také je to častý jev ve chvíli, kdy telefon není dostupný v určité barvě.

Číslo IMEI

Každý mobilní telefon má sériové číslo zvané International Mobile Equipment Identity, zkráceně IMEI. Toto číslo o telefonu vypovídá mnohé. Padělané mobily často nemají IMEI žádné, nebo je smyšlené. Pokud máte telefon v ruce, můžete IMEI najít na krabičce, pod baterií, nebo stisknutím *06 přímo v telefonu. Pokud tuto možnost nemáte, zeptejte se na IMEI prodavače. Pro ověření legitimnosti telefonu na základě IMEI a pro získání informací o produktu, výrobci a modelovém typu můžete využít mnoho stránek.