POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak poznat falešné baterie a nabíječky?

Padělatelé se nezaměřují jen na falešné mobilní telefony. Na černém trhu jsou k dostání i neoriginální baterie a nabíječky, které jsou ovšem nebezpečné, protože nemají certifikaci a jejich technické provedení je většinou bídné.

Padělané baterie a nabíječky jsou často nabízeny na aukčních portálech nebo v neregistrovaných obchodech, a lákají svou velmi nízkou cenou. Jenže u těchto věcí není tak snadné poznat, zda jsou pravé či falešné, protože je snadné originál napodobit. Podívejte se na pár rad, podle kterých se stačí řídit, a neměli byste si nebezpečný padělek koupit.

Nakupujte u prověřeného prodejce

Příslušenství k mobilním telefonům byste měli kupovat jen u prověřených výrobců. Pokud sháníte náhradní baterku nebo nabíječku, podívejte se do dokumentů od výrobce, abyste se ujistili, že koupíte správný model sedící na váš telefon.

Vzhled

Většina baterií a nabíječek vypadá velmi podobně, což stěžuje rozpoznání originálu od levné kopie. Pokud se můžete na produkt napřed sami podívat, hledejte znaky snížené kvality, jako je nepřesný tisk nápisů, chyby ve slovech, špatné umístění značky nebo okem viditelné nedokonalosti. Někteří výrobci také na své baterie umisťují holografickou nálepku, která se jen velmi těžko kopíruje. Přestože se o to padělatelé ze všech sil snaží.

Záruka

Všechny originální nabíječky a příslušenství mají omezenou záruku. Většina originálního příslušenství má záruku jen na určitou dobu od koupě prvním majitelem. Registrovaní výrobci také často nabízí zákaznickou podporu a servis. Baterie a nabíječky z černého trhu mají záruku jen zřídka, o servisu ani nemluvě. Je důležité ponechat si účtenku od všeho příslušenství, protože jí prokazujete nárok na záruku v případě potřeby.

Cena

Cena padělků je obvykle až podezřele nízká. Padělané baterie a nabíječky jsou vyrobené z levných druhořadých materiálů, takže mohou být vyrobeny za zlomek ceny originálního příslušenství. Padělatelé také nemusí investovat do vývoje, designu a testování, neplatí daně, importní poplatky a netíží je nařízení o minimální mzdě pro své zaměstnance. Proto mohou nabízet své produkty tak levně. Pokud už jste si padělek koupili a přišli na to, měli byste ho vrátit tam, kde jste ho koupili, a žádat vrácení peněz. Poté byste měli věc nahlásit na policii, nebo alespoň výrobci originálního přístroje. Pokud jste nákup provedli online, pokuste se kontaktovat prodejce a žádat odstoupení od kupní smlouvy, a poté nahlásit na stránce padělatele.