POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Jak mohou drahé kameny léčit?

Otázka drahých kamenů a léčby fyzických a psychických neduhů je diskutabilní. Odpůrci všeho takzvaně nadpřirozeného a lidé se zájmem o esoteriku na to budou mít opravdu odlišný názor, pravda je neznámo kde. A jak mohou vlastně tyto drahé kameny léčit, jak je používat, aby případně opravdu pomohly (i třeba jako placebo)?

Léčit se prý dá například vkládáním na postižené místo na těle. Poté se snáze dosáhne vlivu na nějaký konkrétní orgán či určité místo, kámen je totiž takříkajíc přímo u zdroje. Při tomto druhu léčby se využívá samozřejmě i takzvaných čaker nebo akupunkturních bodů. Čaker je celkem sedm, pomocí kamenů se dají prý ovlivnit úplně všechny.

Třeba druhá čakra – sakrální a sexuální – je v oblasti bederní páteře. K jejímu pročištění se hodí karneol, granát nebo jaspis, obecně hlavně kameny červené barvy. Čtvrtá čakra je zase růžová, symbolizuje srdce, přeneseně empatii, nesobeckost a oddanost. Vhodné kameny jsou třeba růženín nebo malachit a serpentin.

Drahé kameny lze samozřejmě i nosit u sebe, třeba jako přívěšek na krku nebo talisman v kapse, případně jako náramek, možností je mnoho – dokonce třeba přilepit náplastí na konkrétní místo. A pozor, to není zdaleka vše, z kamenů si lze udělat elixír. Ten se vyrábí podobně jako takzvané Bachovy esence a poslouží zvláště tehdy, pokud nelze mít drahé kameny neustále u sebe.

A jak si vybrat ten správný kámen? Existují sice různá doporučení, abyste se řídili podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu jste se narodili nebo podle toho, na kterou nemoc je kámen určený. Ale řídit se můžete nakonec i sami sebou – dejte na intuici. Jaký kámen se Vám nejvíce zamlouvá? Který Vás opravdu oslovil?